r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google znów na celowniku, tym razem we Francji

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Commission nationale de l’informatique et des libertés (CNIL), która działa przy rządzie Francji, zwróciła się do Google'a o opóźnienie wprowadzania nowej polityki prywatności. Nowe zasady miały wejść w życie z początkiem marca, ale Unia Europejska nadal ma obawy związane z nowym regulaminem usług firmy z Mountain View.

CNIL wysłała do Larry'ego Page'a list otwarty z prośbą o opóźnienie wprowadzenia nowej polityki prywatności. Swoją prośbę francuska komisja motywuje tym, że zasady ułożone przez Google nie spełniają wymagań Europejskiej Dyrektywy o Ochronie Danych, a w szczególności informacji dostępnych dla użytkowników. Komisarzy martwi między innymi to, że jeden zestaw zasad został zaprojektowany dla wielu różnych usług, oraz brak jasności co, kiedy, dla której usługi i dlaczego zostanie przez Google zapisane. CNIL zapowiedziała również, że w połowie marca do Google'a wysłany zostanie rozbudowany kwestionariusz, który ma pomóc rozjaśnić zasady.

Peter Fleischer, konsultant do spraw ochrony prywatności w Google, jest oczywiście przekonany, że regulamin jest w pełni zgodny z prawem europejskim. Fleischer próbował nawet spotkać się z komisarzami, jednak nie odniósł sukcesu. Nie zmienia to faktu, że wielu urzędników po obu stronach Oceanu uważa, że Google przedkłada interesy reklamodawców nad komfort użytkowników. Google nie będzie miał łatwo.

r   e   k   l   a   m   a

Tymczasem Microsoft zarzeka się, że nie ma z tym nic wspólnego. Jednak źródła, na które powołuje się Reuters, twierdzą co innego. Microsoft i kilka innych firm, których nazwy nie padają w artykule, rzekomo złożyły skargę na ręce regulatorów antymonopolowych w Unii Europejskiej, którzy już prowadzą dochodzenie w sprawie domniemanego monopolu Google'a na rynku wyszukiwarek. Skarga dotyczyć miała Google+, ale ponieważ jest to delikatna sprawa, źródła nie podały szczegółów.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.