Google znów ulepsza wyszukiwarkę: obrazy artystów obejrzysz w Mapach

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Jak twierdzi Google, wykorzystywanie ich wyszukiwarki często związane jest z poszukiwaniem informacji o artystach i dziełach sztuki. Miesięcznie jest to ponad 500 milionów wyszukiwań. By wyjść naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu, podjęto wiele działań, aby Google dostarczało tych informacji szybciej i w bardziej przystępnej formie.

Zmiany już wkrótce trafiać będą do użytkowników. Nowością jest specjalny widok danych o artyście i obrazach oraz wirtualny przewodnik po muzeach, zintegrowany z Mapami. To kolejne istotne ulepszenia, które po narzędziach oceny treści, informacjach o wydarzeniach oraz nowej zakładce z prywatnymi danymi trafiają do wyszukiwarki zaledwie w przeciągu miesiąca.

Od teraz, wyszukując w Google zaledwie nazwisko artysty, wśród wyników znajdziemy interaktywny Panel wiedzy, który ułatwi odkrywanie kolejnych dzieł powiązanych z poprzednio oglądanymi. Jak nietrudno się domyślić, będzie dawał możliwość poznania pozostałych dzieł tego samego malarza, ale dostarczy również dodatkowych informacji: o wykorzystanych materiałach, okresie, w którym powstał obraz, ale co najważniejsze – także o miejscach, w których można go zobaczyć, włącznie z wirtualnym spacerem po muzeach z całego świata.

To funkcja, która stworzona została przy współpracy z oddziałem Google Arts & Culture i trzeba przyznać, że zapowiada się świetnie. Choć zdajemy sobie sprawę, że może przełożyć się na zmniejszenie zainteresowania wizytą w muzeach i galeriach, wygoda płynąca z możliwości odbycia wirtualnego spaceru po korytarzach muzeów z całego świata, może być nieoceniona.

Google chwali się, że tworząc tę integrację przeskanowano łącznie ponad 15 tysięcy prac, odpowiednio je klasyfikując i opisując, by powiązania pomiędzy nimi dawały szansę na dalszy rozwój i poznawanie nowości osoby korzystającej z usługi. Czy wśród Czytelników dobrychprogramów mamy pasjonatów sztuki, którzy z powyższego rozwiązania chętnie skorzystają?

© dobreprogramy