reklama

Google znów zyskuje na rynku wyszukiwarek w USA

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Według najnowszych statystyk opublikowanych przez Hitwise, na rynku wyszukiwarek w Stanach Zjednoczonych Google jeszcze bardziej umacnia swoją niekwestionowaną pozycję lidera.

Google w czerwcu uzyskał wynik blisko 70%, o jeden procent więcej, niż w maju. W tym samym czasie wyszukiwarki dwóch największych rywali, Yahoo! i Microsoftu, traciły udział w rynku. Yahoo! tradycyjnie uplasowało się na drugim miejscu z wynikiem około 19%, a Live Search jak zwykle musiał zadowolić się jednocyfrowym wynikiem na poziomie nieco ponad 5%. Na czwartym, ostatnim monitorowanym miejscu w statystykach Hitwise za czerwiec znalazł się Ask.com z wynikiem niewiele ponad 4%.

Wyniki zostały opracowane na podstawie danych zebranych od 10 milionów użytkowników w USA. Zmiany były nieznaczne, ale wciąż rosnąca, i tak już druzgocąca przewaga Google z pewnością nie cieszy menedżerów obu konkurentów. Google utrzymuje wynik powyżej 60% od września 2006 roku i nic nie wskazuje na to, by miało się to szybko zmienić.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić