GoogleClean GoogleClean 2019 200.2

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GoogleClean to ciekawe narzędzie pozwalające zarządzać ustawieniami prywatności i bezpieczeństwa zainstalowanych w systemie produktów oraz usług online firmy Google.

Podobnie jak inne narzędzia tego producenta także GoogleClean dysponuje dopracowanym i przyjaznym użytkownikowi interfejsem graficznym. Dostępne narzędzia umieszczone zostały na zakładkach, które sprawiają, iż praca z programem jest niezwykle prosta i wygodna. Ponadto każdej z oferowanych przez program funkcji towarzyszy krótka informacja, opisująca sposób jej działania czy korzyści jakie niesie ona ze sobą.

Wśród oferowanych przez program funkcji znajdziemy w głównej mierze takie, które pozwolą użytkownikowi zablokować możliwość przesyłania do firmy Google danych zgromadzonych podczas korzystania z jej produktów. Mowa tutaj o informacjach dotyczących wykorzystania programów i aplikacji, a także unikatowych dla każdego użytkownika identyfikatorach ID. GoogleClean wspiera takie produkty Google'a jak usługi webowe (wyszukiwarka, poczta lub mapy itp.), serwis YouTube, przeglądarka internetowa Chrome, pasek narzędziowy Google Toolbar, aplikacje Google Earth oraz Picasa itp.

W zależności od produktu, którego ustawienia chcielibyśmy zmodyfikować GoogleClean oferuje różne zestawy dostępnych opcji. Wśród tych najistotniejszych znajdziemy narzędzie umożliwiające wyczyszczenie tzw. ciastek śledzących, ciastek YouTube i flash, zablokowanie komunikacji z serwerami Google Analitics, kasowanie danych przechowywanych w pamięci podręcznej takich aplikacji jak Google Chrome lub Picasa, blokowanie transferu raportów o awariach i statystykach użytkowania, automatyczne aktualizacje itp.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dodaje trochę opcji ustawień prywatności do Chrome.
Googleware. Kolejny soft typu - wpuść dewelopera\reklamiarza do systemu, to Ci popilnuje i przypilnuje.
ocena użytkownika
07.06.2016 10:58 • Recenzja do wersji 2016.131

Już ccleaner oferuje sprzątanie przeglądarek - i na pewno nie jest tak kontrowersyjny, jak google, główny dystrybutor reklam na świecie. Wspominając mechanizmy działania google, to należy też wspomnieć, że 95% reklam od google jest na blacklistach aplikacji blokujących szpiegostwo, malware, szkodliwe frame i niebezpieczne widżety.
Trochę to dziwne i straszne, żeby wpuszczać pijanego wykidajłę do pilnowania trzeźwości, jeszcze za to płacić.
To jawne oszustwo. Antywirusy nie wykrywają malware w googleware, bo to przecież "dobre znane pliki" i antywirusy zostaly zmuszone do omijania zagrożeń w plikach pochodzących z MS, czy google, choćby to były ciężkie wirusy, a często są nimi. Najczęściej, to śledzą klikanie i przesyłają info do tych "znanych dobrych korporacji". Jawne keyloggery. Bez sensy jest doinstalowanie kolejnej aplikacji przydatnej jedynie dla ich "tfurców".