reklama

Gra Red Orchestra 2 za darmo przez 24 godziny

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Jeżeli ktoś jeszcze nie pobrał z Origin darmowego Dead Space to przypominam o grze (zaś przy okazji dostępnym również od dłuższego czasu bezpłatnie Battlefieldzie 1942), a tymczasem warto zajrzeć dzisiaj też na Steam. Tam to bez wydawania ani eurocenta można stać się posiadaczem wojennej strzelanki Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad. Trzeba się tylko pośpieszyć, bo promocja rozłożona została jedynie na 24 godziny, czyli potrwa do 24 kwietnia, do godz. 19:00.

Zbudowana na bazie technologii Unreal Engine 3 gra zadebiutowała niecałe trzy lata temu i skoncentrowała na ukazaniu działań między lipcem 1942 a lutym 1943 roku, głównie z nastawieniem na bitwę Stalingradzką oraz towarzyszące jej starcia Niemców z Rosjanami. Gracz może prześledzić wydarzenia z punktu widzenia obu stron. Swojego czasu twórcy bardzo chwalili się przywiązaniem uwagi do szczegółów, tak lokacji oraz postaci, jak też jeżeli o realizm zachowywania się wiernie odtworzonych broni chodzi.

Przede wszystkim chodzi tutaj o pociski, które nie lecą prosto do celu, lecz oddziałuje na nie grawitacja czy po części warunki atmosferyczne, więc trzeba naprawdę przymierzyć, a do tego należy wziąć pod uwagę, że sama postać także oddycha. Wymianę ognia ubarwia system chowania się za osłonami, który należy oczywiście opanować, jeśli ktoś myśli o rywalizowaniu z innymi po sieci. Rozgrywka wieloosobowa w Red Orchestra 2 to naprawdę porządna odmiana od biegania i strzelania komuś prosto w twarz.

Tripwire Interactive zdecydowało się na udostępnienie swojego starszego dzieła za darmo, aby skłonić komputerowców do zainteresowania się nowszym projektem studia, czyli Rising Storm. W najbliższy weekend będzie można pobrać ze Steam za darmo również ten produkt, aby standardowo przez kilka dni móc go potestować i być może pomyśleć nad dołożeniem do kolekcji także tego niedawno zaktualizowanego tytułu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama