Gra The Book of Unwritten Tales 2 rozrośnie się dzięki dofinansowaniu fanów

Strona główna Aktualności

O autorze

Trudno jest dotrzeć do miłośników gier z produkcją przygodową, w dodatku taką nie stanowiącą kontynuacji żadnej znanej serii, ale w minionych latach niemieckiemu KING Art Games się to udało. The Book of Unwritten Tales nie było wielkim hitem, lecz w bardzo umiejętny sposób przypomniało, co też w kultowych dziełach ciut zapomnianego gatunku piszczało. Prolog The Critter Chronicles wypadł nieco gorzej, jednak baza fanów wokół marki utworzyła się taka, by był sens myśleć o pełnoprawnej kontynuacji. Znalazły się na nią już pieniądze, jednak twórcy postanowili na Kickstarterze zebrać dodatkowe środki na rozwój projektu. Idzie im to nieźle, już przekroczyli pierwszy próg finansowy.

Komputerowe (Windows, Linux, OS X) The Book of Unwritten Tales 2 ma dostarczyć przynajmniej 20 godzin emocjonującej i pełnej humoru opowieści, tak jak poprzednio pełnej miłych nawiązań do innych dzieł, a także oczywiście zagadek logicznych. Głównymi bohaterami pozostaną dzielny gnom Wilbur, awanturnik Nate, księżniczka elfów Ivo oraz charakterystyczny futrzany zwierzak, między którymi będziemy się przełączać, by pchnąć fabułę do przodu. Dostaniemy pięć obszernych rozdziałów, wszystkie z niezwykłą ścieżką muzyczną i w pełni udźwiękowione (przeszło 60 gadających postaci). Premiera wstępnie planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

Z już pozyskanych środków uda się uczynić grę piękniejszą graficznie, a także wypuścić ją w świat w bogatym limitowanym nakładzie dla wspierających projekt na Kickstarterze. Do tego doszły nieobowiązkowe zadania drugoplanowe, odblokowujące dodatkowe stroje dla bohaterów. W planach jest jeszcze serial dokumentalny z produkcji, zatrudnienie orkiestry do nagrania muzyki, więcej animacji dla postaci oraz ujęć na lokacje i tak dalej. Im więcej uda się uzbierać, tym dla gry oczywiście lepiej.

© dobreprogramy

Komentarze