reklama

Gracze w League of Legends to oficjalnie sportowcy, USA stoi otworem

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Uprawianie eSportu wiąże nie tylko z udziałem w internetowych ligach, ale też rozgrywkach na żywo, podczas wielkich imprez masowych, których bardzo dużo organizuje się między innymi w USA. Do Ameryki jednak wjazd utrudniony mają nie tylko Polacy — trzeba uzyskać niestety odpowiednią wizę, a motywowanie swych chęci na nią planem pogrania sobie szans na jej otrzymanie nie zwiększało... Riot Games jednak udało się oficjalnie podciągnąć w Stanach Zjednoczonych statusy graczy w popularne League of Legends do rangi pełnoprawnych sportowców.

Finał trzeciego sezonu światowych mistrzostw LoL odbędzie się w październiku na hali sportowo-widowiskowej Staples Center w Los Angeles i byłoby troszkę niefartownie, gdyby któregoś z ważnych zawodowców zatrzymano na granicy... Riot jednak osiągnął to, nad czym od dawna organizatorzy dyskutowali z rządem USA — gracze uzyskają wizy upoważniające ich do pracy na zasadach takich, jak odbywa się to w przypadku profesjonalistów uprawiających niewirtualne sporty. Macie chęć na wizę? Przemyślcie granie w League of Legends „na poważnie”.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić