Gradle Gradle 6.8.3

Strona główna Windows Programowanie Inne programy dla programistów
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gradle to zyskujące coraz większą popularność narzędzie przeznaczone do budowania złożonych projektów programistycznych, które stanowi alternatywę dla Anta czy Mavena. Bazuje na specjalnych skryptach tworzonych w języku Groovy, wykorzystywane może być do tworzenia oprogramowania mobilnego (ale nie tylko) i mikroserwisów w językach C++, Java, Python i wielu innych.

Gradle oferuje bogate API oraz wsparcie dla przydatnych wtyczek, umożliwiających modelowanie, integrowanie i systematyzacje dostarczanego oprogramowania. Możliwości narzędzia doceniło już wiele producentów różnego typu oprogramowania - m.in. LinkedIn, Adobe, Netflix i inne.

Narzędzie Gradle wspiera takie środowiska programistyczne (IDE) jak Android Studio, Eclipse, IntelliJ IDEA czy NetBeans.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!