reklama

Gran Paradiso Alpha 3

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano kolejną testową wersję trzeciej edycji przeglądarki Firefox. Wciąż jest to jeszcze wydanie niestabilne, przeznaczone tylko do testów.

Nowa wersja wnosi między innymi obsługę animowanych grafik PNG, lepszą precyzję skalowania stron przy różnych rozdzielczościach ekranu i drukowania, a także częściowe wsparcie dla aplikacji offline. Dzięki odpowiedniemu wskaźnikowi, twórcy stron mogą zagwarantować, że konieczne zasoby będą przechowywane w cache przeglądarki i tym samym dostępne po rozłączeniu od Sieci.

W nowej wersji możliwe jest także otrzymywanie ostrzeżeń, gdy dana witryna próbuje przeładować swoją zawartość lub przekierować na inną stronę. Z ważnych informacji należy dodać, że nowy Firefox nie będzie działał w systemach Windows serii 9x i NT4. Szczegółowe informacje na temat nowego testowego Firefoksa znaleźć można na stronach producenta.

Tymczasem, według rankingu firmy Gemius, przeglądarki Firefox serii 1 i 2 osiągnęły już 30% polskiego rynku. Interesujące jest to, że użytkownicy "liska" stosunkowo szybko aktualizują go do nowych wersji, Firefox 2 posiada już prawie 20% rynku. Słabym zainteresowaniem polskich użytkowników cieszy się Internet Explorer 7.0. Mimo faktu, że jest on oferowany w ramach automatycznych aktualizacji, używa go tylko 8% użytkowników.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić