Grand Theft Auto: San Andreas

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Grand Theft Auto: San Andreas to jedna z najpopularniejszych gier akcji w historii elektronicznej rozrywki.

Mamy tutaj do czynienia z produkcją studia Rockstar Games osadzoną w San Andreas, czyli stanie składającym się z trzech fikcyjnych miast, takich jak: Los Santos, San Fierro i Las Venturas, które były wzorowane na prawdziwych metropoliach (odpowiednio Los Angeles, San Francisco i Las Vegas). Pomiędzy tymi lokacjami możemy poruszać się nie tylko pieszo, ale także za pomocą różnorodnych środków transportu, wśród których nie brakuje samochodów, motocykli, samolotów, motorówek i wielu, wielu innych.

Grand Theft Auto: San Andreas przedstawia historię czarnoskórego protagonisty, Carla Johnsona. Główny bohater wyjechał z Los Santos przed pięcioma laty, lecz w momencie, gdy jego matka została zamordowana, a przyjaciele z dawnych lat wpadli w tarapaty, musiał powrócić w rodzinne strony. Wojny gangów, skorumpowani gliniarze, dealerzy narkotykowi… Z tymi wszystkimi, a także z wieloma innymi zagrożeniami CJ będzie musiał się zmierzyć podczas kolejnej wizyty w San Andreas, chcąc uratować zarówno samego siebie, jak i najbliższych.

Na pierwszy rzut oka Grand Theft Auto: San Andreas przypomina wcześniejsze, trójwymiarowe odsłony cyklu, czyli Grand Theft Auto: Vice City oraz Grand Theft Auto III, lecz opisywane dzieło oddaje do dyspozycji znacznie większy obszar. Poza tym gra zawiera wiele innych atrakcji, takich jak np. elementy RPG. Wykonując rozmaite czynności automatycznie zwiększamy umiejętności Carla Johnsona w tym zakresie (dotyczy to zarówno jazdy samochodem, prowadzenia samolotu, jak i strzelania).

Grand Theft Auto: San Andreas wymaga ponadto dbania o kondycję fizyczną CJ-a, który nie może wiecznie objadać się burgerami, gdyż w takiej sytuacji przytyje i będzie wolniej się poruszał. Co ciekawe, gra pozwala na regularne odwiedzanie siłowni, w której wykonujemy rozmaite ćwiczenia, by po czasie zauważyć, że nasz protagonista zgubił zbędne kilogramy, a nawet – być może - dorobił się „kaloryfera” na brzuchu.

W momencie swojej premiery, czyli pod koniec 2004 roku, Grand Theft Auto: San Andreas robiło ogromne wrażenie ze względu na bardzo dopracowaną, szczegółową oprawę graficzną. Dzisiaj nie wzbudza ona już takiego zachwytu, ale mimo to produkcja może pochwalić się niesamowitym klimatem budowanym przez oświetlenie, voice-acting i udźwiękowienie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!