Grandpa's Table Demo Grandpa's Table Demo 1.10

Strona główna Android Gry Przygodowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Gra Grandpa's Table Demo to testowa wersja produkcji Grandpa's Table, czyli bardzo ciekawej gry logicznej stworzonej przez programistów z Polski. W grze wcielamy się w poszukiwacza zagadek z przeszłości dziadka bohatera.

W wersji demo na graczy czeka 15 (spośród 150 przewidzianych w wersji pełnej) zagadek. Na planszy możemy robić, co tylko dusza zapragnie. Dotykać obiektów, uruchamiać muzykę z radia, przeglądać zawartość szuflad... W każdej czeka na nas zagadka do rozwiązania, która często wymaga, aby nieco pogłówkować i poszukać nieszablonowego wyjścia z sytuacji.

Pełna wersja gry Grandpa's Table kosztuje 4,99 zł i warto ją przetestować, bo jest to propozycja, która nawet w wersji demo potrafi mocno wciągnąć w scenariusz.

Jak podkreślają twórcy gry, powstała ona wyłącznie przy użyciu następnych narzędzi open source'owych: Blender, Gimp, Inkscape, libGDX, Ubuntu, Universal Tween Engine.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Klimat, grafika, muzyka, element fabularny, cofanie ruchów
Cena pełnej wersji
ocena użytkownika
28.08.2016 18:38 • Recenzja do wersji 1.10

Już przy pierwszym kontakcie gra zwraca uwagę niezwykłą grafiką cechującą się niecodzienną dbałością o szczegóły, zwłaszcza jak na produkt mobilny. Dobrze dobrana gra światła i cieni oraz jej wykonanie budują miły klimat dopełniony przyjemną muzyką w tle. Na plus pomysł wykonania menu jako stołu z interaktywnymi elementami. Znajdziemy na nim między innymi biedronkę, akcent nawiązujący do gry Sokoban Garden 3D czyli innego produktu studia Kivano - bardzo elegancki sposób na zareklamowanie innego produktu :)

Gra w uproszczeniu polega na przesuwaniu kolorowych klocków po planszy tak by pogrupować je według kolorów. Dla większości plansz istnieje kilka rozwiązań, po rozwiązaniu planszy otrzymujemy ocenę adekwatną do końcowego ustawienia kamyczków. Dzięki temu plansze nie nudzą się nawet po kilku krotnym ich rozwiązaniu, a odnajdywanie lepszych (wyżej ocenianych) rozwiązań daje dodatkową satysfakcję. Plansze urozmaicane są dodatkowymi elementami jak pola zatrzymujące kamyki, elementy zbijane przez przesuwane kamyki czy też pola-dziury wyrzucające kamyki w innym miejscu planszy. Dzięki takim urozmaiceniom rozgrywka nie staje się monotonna i nudna.

Za duży plus uważam możliwość cofnięcia chyba nieograniczonej liczby ruchów wykonanych na planszy, dzięki czemu zabawa pozostaje relaksująca, a nie staje się frustrująca ;) Całość okraszona elementem fabularnym, co moim zdaniem pozytywnie wyróżnia grę spośród konkurencji.

Niestety cena pełnej wersji jest moim zdaniem dość wysoka, w chwili pisania tej recenzji w sklepie Play kosztuje ona 9,99 zł. Z drugiej strony... ten klimat, grafika i muzyka - całość rekompensuje cenę ;)

Doceniam także fakt wykonania gry przy użyciu wyłącznie otwartych i wolnych narzędzi.