r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GraphicsGale 2.05.00

Strona główna Windows Grafika Inne programy graficzne
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

GraphicsGale Free Edition to nietypowe narzędzie do edycji grafiki rastrowej, przeznaczone dla miłośników pixel artu, stosowanego dawniej w grach video, a obecnie coraz częściej wykorzystywanego przez twórców gier niezależnych (indie). Nie oznacza to oczywiście, że nie może się nim zainteresować osoba niezbyt pasjonująca się grami - program świetnie się sprawdza również przy między innymi edycji ikon lub kursorów systemu Windows.

Galeria programu

Program pozwala na tworzenie grafik w wielu paletach kolorów, od 1 bitowych (dwa kolory), poprzez 4 i 8 bitowe, a na 24 bitowych skończywszy. Obsługa aplikacji z pewnością wymaga nieco praktyki, chociażby ze względu na umieszczenie sporej części często wykorzystywanych narzędzi na górnym pasku, tuż pod paskiem menu. Wśród dostępnych narzędzi nie znajdziemy niczego niestandardowego: ołówek, rysowanie czworokątów i okręgów, linie połączone i krzywe, wypełnianie kolorem. Jak na narzędzie dla fanów retro przystało, bez problemu możemy dokonywać operacji na poszczególnych pikselach, pozwalając uzyskać maksymalną precyzję.

Z odrobiną talentu i cierpliwością, GraphicsGale Free Edition jest narzędziem idealnym dla grafików zafascynowanych pixel artem i nie tylko dla nich. Efekty naszych prac można zapisać między innymi jako pliki JPEG, BMP, PNG, TGA, a nawet AVI. W stosunku do darmowej wersji, edycja komercyjna pozwala na tworzenie animowanych GIF-ów, edycję (wczytywanie i zapisywanie) ikon (ICO) oraz edycję statycznych i animowanych kursorów systemowych

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pixel art wiecznie żywy. Jak zacząć przygodę ze „staroszkolną” grafiką komputerową?

19
OPROGRAMOWANIE 27.05.2015 | Jacek Szumowski

Moda na piksele zdaje się nie przemijać. Na styku tej mody i pewnej nostalgii za zapomnianymi już czasami komputerów 8- i 16-bitowych wyłonił się gatunek sztuki komputerowej, zwanej pixel artem. Dziś ma on ma jednak wciąż też zastosowania praktyczne, ten charakterystyczny styl jest chętnie i często wykorzystywany m. in. we współczesnych grach komputerowych. I właśnie o technice, zasadach i estetyce oraz pochodzeniu pixel artu będzie mowa w tym artykule. Zapraszamy. Techniki i dobre praktyki pixelartowe Pixel art charakteryzują określone techniki. Nadają one powstającym pracom…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 02.06.2016 16:28

Polecam. Świetna aplikacja. Zrobiłem w niej animacje do swojej gry

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.