r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GraphicsGale 2.07.08

Strona główna Windows Grafika Inne programy graficzne
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GraphicsGale Free Edition to nietypowe narzędzie do edycji grafiki rastrowej, przeznaczone dla miłośników pixel artu, stosowanego dawniej w grach video, a obecnie coraz częściej wykorzystywanego przez twórców gier niezależnych (indie). Nie oznacza to oczywiście, że nie może się nim zainteresować osoba niezbyt pasjonująca się grami - program świetnie się sprawdza również przy między innymi edycji ikon lub kursorów systemu Windows.

Galeria programu

Program pozwala na tworzenie grafik w wielu paletach kolorów, od 1 bitowych (dwa kolory), poprzez 4 i 8 bitowe, a na 24 bitowych skończywszy. Obsługa aplikacji z pewnością wymaga nieco praktyki, chociażby ze względu na umieszczenie sporej części często wykorzystywanych narzędzi na górnym pasku, tuż pod paskiem menu. Wśród dostępnych narzędzi nie znajdziemy niczego niestandardowego: ołówek, rysowanie czworokątów i okręgów, linie połączone i krzywe, wypełnianie kolorem. Jak na narzędzie dla fanów retro przystało, bez problemu możemy dokonywać operacji na poszczególnych pikselach, pozwalając uzyskać maksymalną precyzję.

Z odrobiną talentu i cierpliwością, GraphicsGale Free Edition jest narzędziem idealnym dla grafików zafascynowanych pixel artem i nie tylko dla nich. Efekty naszych prac można zapisać między innymi jako pliki JPEG, BMP, PNG, TGA, a nawet AVI. W stosunku do darmowej wersji, edycja komercyjna pozwala na tworzenie animowanych GIF-ów, edycję (wczytywanie i zapisywanie) ikon (ICO) oraz edycję statycznych i animowanych kursorów systemowych

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pixel art wiecznie żywy. Jak zacząć przygodę ze „staroszkolną” grafiką komputerową?

20
OPROGRAMOWANIE 27.05.2015 | Jacek Szumowski

Moda na piksele zdaje się nie przemijać. Na styku tej mody i pewnej nostalgii za zapomnianymi już czasami komputerów 8- i 16-bitowych wyłonił się gatunek sztuki komputerowej, zwanej pixel artem. Dziś ma on ma jednak wciąż też zastosowania praktyczne, ten charakterystyczny styl jest chętnie i często wykorzystywany m. in. we współczesnych grach komputerowych. I właśnie o technice, zasadach i estetyce oraz pochodzeniu pixel artu będzie mowa w tym artykule. Zapraszamy. Techniki i dobre praktyki pixelartowe Pixel art charakteryzują określone techniki. Nadają one powstającym pracom…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 02.06.2016 16:28

Polecam. Świetna aplikacja. Zrobiłem w niej animacje do swojej gry

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.