GraphicsGale Free Edition GraphicsGale Free Edition 2.05.11

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GraphicsGale Free Edition to nietypowe narzędzie do edycji grafiki rastrowej, przeznaczone dla miłośników pixel artu, stosowanego dawniej w grach video, a obecnie coraz częściej wykorzystywanego przez twórców gier niezależnych (indie). Nie oznacza to oczywiście, że nie może się nim zainteresować osoba niezbyt pasjonująca się grami - program świetnie się sprawdza również przy między innymi edycji ikon lub kursorów systemu Windows.

Program pozwala na tworzenie grafik w wielu paletach kolorów, od 1 bitowych (dwa kolory), poprzez 4 i 8 bitowe, a na 24 bitowych skończywszy. Obsługa aplikacji z pewnością wymaga nieco praktyki, chociażby ze względu na umieszczenie sporej części często wykorzystywanych narzędzi na górnym pasku, tuż pod paskiem menu. Wśród dostępnych narzędzi nie znajdziemy niczego niestandardowego: ołówek, rysowanie czworokątów i okręgów, linie połączone i krzywe, wypełnianie kolorem. Jak na narzędzie dla fanów retro przystało, bez problemu możemy dokonywać operacji na poszczególnych pikselach, pozwalając uzyskać maksymalną precyzję.

Z odrobiną talentu i cierpliwością, GraphicsGale Free Edition jest narzędziem idealnym dla grafików zafascynowanych pixel artem i nie tylko dla nich. Efekty naszych prac można zapisać między innymi jako pliki JPEG, BMP, PNG, TGA, a nawet AVI. W stosunku do komercyjnej wersji, program posiada jednak kilka ograniczeń i część formatów takich jak GIF i kursory systemu Windows są niedostępne.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!