r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GraphicsGale Free Edition 2.05.11

Strona główna Windows Grafika Inne programy graficzne
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GraphicsGale Free Edition to nietypowe narzędzie do edycji grafiki rastrowej, przeznaczone dla miłośników pixel artu, stosowanego dawniej w grach video, a obecnie coraz częściej wykorzystywanego przez twórców gier niezależnych (indie). Nie oznacza to oczywiście, że nie może się nim zainteresować osoba niezbyt pasjonująca się grami - program świetnie się sprawdza również przy między innymi edycji ikon lub kursorów systemu Windows.

Galeria programu

Program pozwala na tworzenie grafik w wielu paletach kolorów, od 1 bitowych (dwa kolory), poprzez 4 i 8 bitowe, a na 24 bitowych skończywszy. Obsługa aplikacji z pewnością wymaga nieco praktyki, chociażby ze względu na umieszczenie sporej części często wykorzystywanych narzędzi na górnym pasku, tuż pod paskiem menu. Wśród dostępnych narzędzi nie znajdziemy niczego niestandardowego: ołówek, rysowanie czworokątów i okręgów, linie połączone i krzywe, wypełnianie kolorem. Jak na narzędzie dla fanów retro przystało, bez problemu możemy dokonywać operacji na poszczególnych pikselach, pozwalając uzyskać maksymalną precyzję.

Z odrobiną talentu i cierpliwością, GraphicsGale Free Edition jest narzędziem idealnym dla grafików zafascynowanych pixel artem i nie tylko dla nich. Efekty naszych prac można zapisać między innymi jako pliki JPEG, BMP, PNG, TGA, a nawet AVI. W stosunku do komercyjnej wersji, program posiada jednak kilka ograniczeń i część formatów takich jak GIF i kursory systemu Windows są niedostępne.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.