Gratyfikant GT 1.53 SP2 HF2

Strona główna Windows Firma Programy kadrowo-płacowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gratyfikant GT to system kadrowo-płacowy, polecamy osobom, które w małych i średnich firmach zajmują się sprawami kadrowo-płacowymi, a także biurom rachunkowym.

Program posiada wiele rozbudowanych funkcji przydatnych w dziale kadr i płac. Umożliwia prowadzenie ewidencji osobowej w firmie, wystawianie różnego rodzaju umów, ewidencjonowanie wypłat, ponadto obsługuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, ułatwia wystawianie deklaracji skarbowych (m.in.: PIT-4, PIT-8A, PIT-11/8B, PIT-36, PIT-36L, PIT-37) oraz ZUS (m.in.: RCA, RZA, RSA, DRA). System dostosowany jest do obowiązujących przepisów.

Gratyfikant GT współpracuje z programem Płatnik, a także pozwala na wymianę danych z innymi aplikacjami z linii Insert GT (księgą przychodów i rozchodów - Rachmistrzem GT i systemem finansowo-księgowym - Rewizorem GT).

Uwaga!

  1. Wersja testowa zawiera wszystkie programy z linii GT, tj. Subiekt, Rachmistrz, Rewizor, Gratyfikant, Kasiarz i Gestor, a także sterowniki urządzeń zewnętrznych oraz serwer baz danych Microsoft SQL Server 2008 R2.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Podstawowe funkcje naliczania wynagrodzeń, eksport do Płatnika ZUS
Brak możliwości elastycznego definiowania naliczeń zgodnie z przepisami - w pzrypadku nieodplatnych świadczeń
ocena użytkownika

Polecam wszystkie programy oprócz Gratyfikanta (kadrowo-płacowy). Pracuję z programami Insert od 15-tu lat (I nie tylko z tymi). Wszystkie oprócz ww. są łatwe w obsłudze, z wielce przydatną możliwością kopiowania danych do EXCEL.
Co Gratyfikanta - "czara goryczy się przelała" - napisałam do Insert taką wiadomość, chociaż nie sądzę, żeby przyniosło to jakikolwiek pozytywny skutek:

Na stronie programu Gratyfikant GT są takie stwierdzenia:

"Nowoczesny, bogaty funkcjonalnie system kadrowo-płacowy"
i
"unikalny i elastyczny model wynagrodzeń, dający bardzo duże możliwości w zakresie tworzenia, zarządzania i naliczania wynagrodzeń dla pracowników"
Bzdura!!!!!!!!!!!!!!

Naliczenie rachunków do umów zleceń dla cudzoziemców, dla których podatek 20% jest liczony od kwoty brutto zlecenia, a zdrowotne nieodliczane od podatku wymaga karkołomnych ręcznych poprawek, zerowania wyliczeń automatycznych i ogromne możliwości pomyłek.
Całkowity brak możliwości naliczenia narzutów (ZUS i podatek) od świadczeń w naturze dla zleceniobiorców - w rachunku brak takich opcji.


Dla małej firmy zakup Gratyfikanta GT Sfera jest nieekonomiczny i niekoniecznie może rozwiązać te problemy.

Proszę nie odpisywać na tego maila w stylu "sugestie zostaną uwzględnione w kolejnych aktualizacjach". Macie "gdzieś" zwykłego małego klienta. Wiele miesięcy temu napisałam w sprawie kartotek wspólników w Rewizorze informację, że program nie uwzględnia możliwości, że wspólnik niekoniecznie jest osobą fizyczną - może mieć osobowość prawną i założenie kartoteki jest w tym przypadku niemożliwe. EFEKT mojego maila - ŻADEN.

Pracuję na Insercie od 1999 r. i zaleciłam zakup programów firmie, dla której obecnie świadczę usługi.
W przypadku GRATYFIKANTA jestem mocno zawiedziona.
Po tych doświadczeniach - tak jak wszystkim polecałam programy Insert, tak na pewno nie będę polecała tego programu, a wręcz odradzę.

10.02.2015 09:35 | Recenzja do wersji 1.37 SP1 HF2

Komentarze

0 nowych
  #24 07.09.2018 11:32

no bym powiedział ŚREDNIACZEK, niby OK. Jeżeli chodzi o aktualizacje co do przepisów, infolinię ciągle pomocną to bym bardziej polecił SYSTIM http://www.systim.pl

  #23 29.03.2017 10:29

Jeśli ktoś chciałby uzyskać fachową informację o produktach firmy Insert, a nie tylko pospamować forum to zapraszam do nas: http://insert.komako.pl. Od wielu lat dostarczamy programy i potrafimy skutecznie zaradzić problemom klientów.

  #22 22.03.2017 13:52

@Tinula (niezalogowany): MARZENIA.. ON W OGÓLE NIE MA OPCJI ODDELEGOWANI.

  #21 09.01.2017 09:31

Nie ma co narzekać. Jest jaki jest, ale nic lepszego w Polsce nie wymyślono. Polecam wdrożyc sobie go w chmurze, przydaje się szczególnie w biurach rachunkowych: http://insert.komako.pl/gratyfikant-gt.html

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #20 13.02.2016 12:24

Niestety, ale poprzednie komentarze jak najbardziej opisują ten program. Pomimo dość częstych aktualizacji program mam problemy z wszelkimi nowymi przepisami. Niejednokrotnie trzeba samemu zmieniać ustawienia w programie lub czekać nawet po kilka tygodni na małe aktualizacje przepisów.

  #19 10.02.2016 16:17

"System dostosowany jest do obowiązujących przepisów " - bzdura! !!!!! Nie polecam tego programu, sprawdzam każde wynagrodzenie, w którym jest chorobowe, w wielu przypadkach musiałam ręcznie poprawiać. Jest to bubel, nie powinien być w ogóle dopuszczony do sprzedaży! ! Jak można eksperymentować sobie na nas, przedsiębiorcach, to nie może tak ujść bezkarnie, bo my nie dość, że za te błędy płacimy względem klientów, czy urzędów, to jeszcze do Was, kupując taki bubel za cenę pełnowartościowego programu! !!!

  #18 02.02.2014 17:56

Witam , czy ten program ma również problemy ze znalezieniem serwera ?

  #17 02.01.2013 10:08

A próbował może ktoś w gratyfikancie GT stworzyć dla jednego pracownika dwie umowy o pracę każda np. na 0,5 etatu?

to jest nie możliwe!! tak jak płatność kartą w biedronce.

  #16 27.03.2012 09:23

Beznadzieja!!! W tym systemie nic nie ma, poza oczywistymi funkcjonalnościami, ale to co potrafi Insert potrafią też inne programy dużo tańsze. A już to obsługa techniczna - stado zarozumiałych matołów, które nie wie do czego jest zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego.

  #15 19.09.2011 18:12

Witam wszystkich, którzy szukają oceny .. programu - chyba nie polecam - raczej zdecydowanie nie polecam - mimo wielu ( mało przydatnych) funkcji wynagrodzenia nalicza w sposób zadziwiający - np. wyliczajac wynagrodzenie dla ponad rocznych urlopów wychowawczych, czy FP dla małych zleceń - to tylko dwie z wielu ciekawostek.... wynagrodzenia dla 150 osób ( wraz ze wszystkimi ich składnikami ) przeliczam ręcznie ..

  #14 16.03.2011 16:15

OSTRZEGAM!!!! I ODRADZAM!!!! zakup programów firmy InsERT. Nie jest to pisane przez pracownika konkurencyjnej firmy lecz przez użytkownika, który niestety musi korzystać z tego programu ponieważ wydałem na niego nie małe pieniądze. Po zakupie programu oczywiście jesteśmy objęci bezpłatną pomocą, która niestety kończy się już po TRZECH miesiącach i nawet jeżeli uda nam się dodzwonić (co czasem potrafi zająć kilka godzin, łącznie oczywiście, bo nie wiem czy komuś udało się doczekać ze słuchawką przy uchu przy pierwszej próbie kontaktu aż ktoś raczy się odezwać) na numer podany na ich stronie jako pomoc techniczna to usłyszymy że musimy wykupić telekonsultanta. Do tego dochodzą jeszcze płatne aktualizacje (co akurat z jednej strony stron jest uzasadnione) to w sumie na użytkowanie tych programów wydamy spore fundusze. Oraz jakże "oczywistą" rzeczą jest to, że wykupienie płatnej pomocy (przypominam te programy NIE SĄ TANIE) dotyczy tylko konkretnego programu.

  #13 11.03.2011 16:06

Czy program naliczy wynagrodzenia pracowników oddelegowanych, gdzie korzysta się z zwolnienia 30% podatku

  #12 17.01.2011 12:33

czy jest w tym programie sterownik do karty graficznej ?

  #11 17.01.2011 12:32

a jest w tym programie sterownik do karty graficznej? Odpowiedzcie "}

  #10 28.12.2010 16:23

A możecie wskazać jakiś program wolny od błędów? Pytanie czy problem można rozwiązać w prosty sposób (nieistotne czy kretyński czy logiczny). Czy bardziej logiczne byłoby gdyby pracownik Insertu kazał Wam wejść w tablicę SQL'a i zmieniać wartości rekordów? To byłoby sensowne ale co z tego ;) Z tego co wiem to większość softu ma "bugi", ale istotne jest to, czy firmy produkujące soft potrafią coś na to szybko zaradzić

  #9 16.12.2010 09:12

Insert to dostawca oprogramowania dla przeprowadzenia egzaminu zawodowego dla techników ekonomistów. Wszystko byłoby fajnie, gdyby: a) program był bezpłatny, b) szkolenia byłyby bezpłatne, c) program był również tworzony dla Linuxa.
A tak mamy program, który kosztuje 1400 zł. ma błędy, promuje rozwiązania konkretnych przedsiębiorstw.
Czy MEN nie ma swoich informatyków, co stoi na przeszkodzie aby stworzyć platformę do szkoleń online? A uczniowie logują się tylko systemu.
MEN nie totalnie pomysłu na rozwiązanie systemowe dla uczenia przy zastosowaniu programów komputerowych, brak podręczników on line to tylko pikus.

  #8 04.10.2010 13:31

W nawiązaniu do wypowiedzi piżmaka z 09.08.2010r. rozmawiałem z pracownikiem działu pomocy technicznej firmy INSERT i niestety ale potwierdził kretyński sposób omijania błędu w programie GRATYFIKANT GT jakim jest przerwa w naliczaniu wypłat. Płacę za program ponad tysiąc złotych a oni każą mi kombinować z jakimś fikcyjnym pracownikiem. Pomimo tego że jest to wersja dla windows to wersja pod DOS była o wiele lepsza. Program ma mi ułatwiać pracę a nie zmuszać do tworzenia czegoś czego nie ma. Wielki minus (-) dla INSERTu a to tylko jeden z wielu jakie można przytoczyć. Wydałem kasę i niestety muszę go teraz używać. Używam go od kilku miesięcy i aż się boję jakie "kwiatki" się jeszcze pojawia.

  #7 04.10.2010 13:30

Podpisuję się pod piżmakiem w kwestii "nonsensu". Lecz dla Pana z firmy Insert wcale to nie jest takie niedorzeczne, ot małe niedociągnięcie - załóż se pan nową firmę (wszelkie statystyki biorą w łeb, a co np. gdy ponownie zatrudniam tego samego pracownika po przerwie? - np. PIT-11??), albo zatrudnij Stefka Burczymuchę i z dobrego serca daj mu 0,00 zł do wypłaty - a niech ma chłopak! (i po co mi teraz jakiekolwiek zestawienia - ot np. Przeciętne zatrudnienie w okresie...). Jak masz sklerozę, że się Stefek wkradł w zestawienia to masz pecha i GUS będzie miał nieprawidłowe dane. GŁUPOTA!!! A wszystko to za wcale niemałe pieniądze.

  #6 09.08.2010 11:31

Korzystam z tego programu (wersja GT) od początku i byłbym z niego w 100% zadowolony, gdyby nie jeden jedyny mankament, który tkwi w nim od samego początku. Chodzi o zaimplementowany sposób rozliczania wynagrodzeń, który wymaga tzw. ciągłości zatrudnienia.

O czym mówię?

Mianowicie, jeśli w danym roku zdarzy nam się (co nie jest przecież wcale takie rzadkie), że nie będziemy mieli, choć przez 1 m-c zatrudnionego żadnego pracownika i w następnym miesiącu zatrudnimy choć 1 pracownika, to program nie pozwoli nam naliczyć dla niego wynagrodzenia, bo będzie chciał naliczyć "brakujące" wynagrodzenia za miesiąc w którym nie było żadnego zatrudnienia.

Przykład:
Mamy pracownika zatrudnionego od stycznia do czerwca.
W lipcu nie mamy zatrudnienia.
Zatrudniamy pracownika w m-cu sierpień i chcemy mu naliczyć wynagrodzenie za sierpień.
Program pokazuje komunikat o brakujących wypłatach za miesiąc lipiec.
Jedynym rozwiązaniem jest zatrudnienie fikcyjnego pracownika i naliczenia dla niego wynagrodzenia za lipiec.

Wyobraźcie sobie sytuację, że przez 1 rok lub dłużej nie było zatrudnienia i nagle jest. Konieczność dodania fikcyjnego pracownika i naliczenie brakujących wynagrodzeń tylko po to by móc korzystać z programu po rzeczywistym zatrudnieniu to największy "nonsens”, jaki widziałem i z jakim się nie spotkałem w innych tego typu programach.

  #5 25.05.2010 20:42