r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gravitus Minus 1.0.6

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gravitus Minus to specjalna propozycja dla graczy mających sentyment do produkcji sprzed trzech dekad i lubiących wrócić czasem do klimatów retro. Tytuł czerpie garściami z dawnych strzelanek grawitacyjnych takich jak Thrust, Solar Jetman czy Gravitar. Ukazanie akcji w starym, dobrym, klasycznym 2D, a także celowa oszczędna paleta barw w Gravitus Minus to prawdziwa gratka dla miłośników starych produkcji.

Początkowo tytuł robi wrażenie gry łatwej i szybkiej do przejścia, ale już pierwsze momenty pokazują zupełnie coś innego. Zadaniem gracza jest odnalezienie ukrytego źródła energii i pod ostrzałem dział nieprzyjaciela jak najszybsze przetransportowanie go poza planszę. Scenariusz wydaje się być klasyczny i trudno by zaskakiwał, dużo gorzej jednak wygląda kwestia realizacji zadanego planu.

Gra wymaga wyjątkowej precyzji przy sterowaniu statkiem i wręcz małpiej zręczności w trakcie przeciskania się przez wąskie, skalne korytarze. To jednak nie wszystko, należy również systematycznie uzupełniać zapas paliwa eliminując w międzyczasie wrogie jednostki. Jeśli to wszystko mamy już za sobą, wówczas należy już tylko sprytnie zawisnąć nad odnalezionym rdzeniem, przypiąć go do siebie i sprawnie zniknąć z planszy zanim niszcząca wszystko i wszystkich wielka eksplozja dosięgnie naszych silników. Łatwe, nieprawdaż?

Gravitus Minus jest tytułem raczej mało innowacyjnym i w sumie oklepanym w fabule, ale mimo to gra się tu bardzo sympatycznie. Skąpa oprawa 2D i klimatyczna muzyczka prosto z Atari z pewnością u wielu obudzą wspomnienia po minionej epoce gier.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Gravitus Minus na weekend: wiele się może stać w ciasnych korytarzach…

7
17.09.2016  •  Rafał Szramowiat

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Gravitus Minus – specjalną propozycję dla graczy mających sentyment do produkcji sprzed trzech dekad i lubiących wrócić czasem do klimatów retro. Tytuł czerpie garściami z dawnych strzelanek grawitacyjnych takich jak Thrust, Solar Jetman czy Gravitar. Ukazanie akcji w starym, dobrym, klasycznym 2D, a także celowa oszczędna paleta barw w Gravitus Minus to prawdziwa gratka dla miłośników starych produkcji. Początkowo tytuł robi wrażenie gry łatwej i szybkiej do przejścia, ale już pierwsze momenty pokazują zupełnie coś innego. Zadaniem…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.