GravityJar

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GravityJar jest bardzo odprężającym bezpłatnym projektem, który idealnie nadaje się dla zabicia kilku wolnych chwil pomiędzy obowiązkami. To gra logiczna oparta na popularnym pomyśle łączenia w grupy obiektów o takim samym kolorze, aby razem usunąć je z ekranu. Całość ubrana została w szaty opowieści o sympatycznym kosmicie, zmuszonym czerpać energię z elementów, aby móc powrócić do domu.

Akcja toczy się na prostokątnych planszach, wypełnionych wielobarwnymi cegiełkami. Po zniszczeniu pierwszej minimum pary, robi się nam trochę miejsca na przesuwanie pozostałych bloczków. Grę obsługuje się przy użyciu klawiatury i myszki. Strzałkami zmieniamy grawitację, przemieszczając obiekty w daną stronę. Klikiem likwidujemy skupiska identycznych. Najlepiej starać się, aby na końcu nic na ekranie nie zostało.

Za to przyznawany jest bowiem bonus punktowy. Aby móc awansować do kolejnego poziomu, większego i być może z nieruchomymi przeszkodami, trzeba celować w określony wynik oraz mierzyć się z upływającym czasem. Im szybciej zsuniemy w długi łańcuszek elementy, tym większy mnożnik punktowy nas jeszcze obejmie. Ostatecznie liczy się spostrzegawczość, zręczne palce, kontrolujące grawitację, jak i kombinowanie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!