r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Greasemonkey 3.11

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek

Greasemonkey to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń dla Firefoksa, które umożliwia tworzenie skryptów w języku JavaScript, a następnie uruchamianie ich w trakcie przeglądania wybranej strony internetowej. Z jego pomocą możliwa jest nie tyle zmiana wyglądu wybranej witryny, co również dodanie do niej nowych funkcji.

Galeria programu

Rozszerzenie działa w oparciu o specjalne skrypty tworzone w języku JavaScript, które dają użytkownikowi możliwość modyfikowania wyglądu i układy wskazanej strony WWW oraz usuwanie lub dodawanie do niej nowej funkcjonalności. Wspomniane skrypty uruchamiane są wyłącznie po otworzeniu w przeglądarce zdefiniowanego w ustawieniach adresu URL.

Tworzenie nowych skryptów wymaga niestety od użytkownika znajomości języka JavaScript, jednak zawsze skorzystać on może z gotowych rozwiązań napisanych przez inne osoby. W Internecie dostępnych jest wiele repozytoriów z skryptami dla Greasemonkey, a jeden z najpopularniejszych to http://userscripts.org/.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Przyszłość Greasemonkey na Firefoksa zagrożona. Twórca rozszerzenia zniechęcony nowym API

25
OPROGRAMOWANIE 01.02.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Ogłaszając chęć całkowitego przejścia na nowe API rozszerzeń WebExtensions już w listopadzie tego roku, twórcy Firefoxa prawdopodobnie nie spodziewali się, jak wielkie wywołają tym zamieszanie. Wiele z dotychczas chętnie rozwijanych projektów, nie będzie dalej modyfikowanych z uwagi na konieczny nakład pracy lub ograniczenia techniczne. Nad innymi nie został jeszcze postawiony krzyżyk, ale ich twórcy wyraźnie są w kropce, nie wiedząc, co robić Greasemonkey to dodatek do Firefoxa, który pozwala wpływać użytkownikom na sposób działania i wyświetlania odwiedzanych witryn. Jego funkcjonowanie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Jendrej   5 #4 22.06.2016 08:28

Można używać Greasyforka.

Radek68   19 #3 19.06.2014 14:27
truti   5 #2 25.05.2014 22:27

Userscripts.org padł.. Jak żyć ??

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.