r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Greasemonkey 4.2

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek

Greasemonkey to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń dla Firefoksa, które umożliwia tworzenie skryptów w języku JavaScript, a następnie uruchamianie ich w trakcie przeglądania wybranej strony internetowej. Z jego pomocą możliwa jest nie tyle zmiana wyglądu wybranej witryny, co również dodanie do niej nowych funkcji.

Rozszerzenie działa w oparciu o specjalne skrypty tworzone w języku JavaScript, które dają użytkownikowi możliwość modyfikowania wyglądu i układy wskazanej strony WWW oraz usuwanie lub dodawanie do niej nowej funkcjonalności. Wspomniane skrypty uruchamiane są wyłącznie po otworzeniu w przeglądarce zdefiniowanego w ustawieniach adresu URL.

r   e   k   l   a   m   a

Tworzenie nowych skryptów wymaga niestety od użytkownika znajomości języka JavaScript, jednak zawsze skorzystać on może z gotowych rozwiązań napisanych przez inne osoby. W Internecie dostępnych jest wiele repozytoriów z skryptami dla Greasemonkey, a jeden z najpopularniejszych to http://userscripts.org/.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Greasemonkey 4 jako WebExtension dla Firefoksa 57 gotowy do testów

85
OPROGRAMOWANIE 21.09.2017 | Oskar Ziomek

Użytkownicy Mozilli Firefox, którzy z zaciekawieniem patrzą na rozwój programu i zbliżającą się edycję 57. mają kolejny drobny powód do odetchnięcia z ulgą. Po uBlock Originie, również Greasemonkey, jedno z lubianych rozszerzeń przeglądarki, powstanie jako WebExtension, a więc w wersji zgodnej z nowym Firefoksem. Przy okazji należy też liczyć się ze zmianami w jego działaniu, co ciekawe – wcale nie wymuszonymi zmianą sposobu tworzenia dodatku, ale w konsekwencji świadomych decyzji twórców. Przy okazji aktualizacji zdecydowano bowiem porzucić także dotychczasowy sposób obsługi skryptów, co…

Przyszłość Greasemonkey na Firefoksa zagrożona. Twórca rozszerzenia zniechęcony nowym API

25
OPROGRAMOWANIE 01.02.2017 | Oskar Ziomek

Ogłaszając chęć całkowitego przejścia na nowe API rozszerzeń WebExtensions już w listopadzie tego roku, twórcy Firefoxa prawdopodobnie nie spodziewali się, jak wielkie wywołają tym zamieszanie. Wiele z dotychczas chętnie rozwijanych projektów, nie będzie dalej modyfikowanych z uwagi na konieczny nakład pracy lub ograniczenia techniczne. Nad innymi nie został jeszcze postawiony krzyżyk, ale ich twórcy wyraźnie są w kropce, nie wiedząc, co robić Greasemonkey to dodatek do Firefoxa, który pozwala wpływać użytkownikom na sposób działania i wyświetlania odwiedzanych witryn. Jego funkcjonowanie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #9 23.09.2017 01:08

"Jakie czynności? Co ja niby miałbym robić z cudzą stroną?"
Np. w pewnej gierce przeglądarkowej mój okręt płynie z wykorzystaniem takiego UserJS i nie muszę co chwila do niej zaglądać, by kliknąć przesunięcie jednostki :D ...wystarczy jak ustawię punkt docelowy i nawet potrafi ominąć niektóre przeszkody...

Zero Ghost   16 #8 22.09.2017 15:39

Przydatna stronka dla poszukiwaczy skryptów
https://greasyfork.org/pl

Meszuge   17 #7 22.09.2017 09:10

@masztan (niezalogowany): "Aby np. sobie zautomatyzować pewne powtarzalne czynności związane z daną stroną."

Jakie czynności? Co ja niby miałbym robić z cudzą stroną?

  #6 22.09.2017 08:33

@Meszuge: Aby np. sobie zautomatyzować pewne powtarzalne czynności związane z daną stroną.

Meszuge   17 #5 21.09.2017 15:54

"...umożliwia tworzenie skryptów w języku JavaScript, a następnie uruchamianie ich w trakcie przeglądania wybranej strony internetowej" - nie znalazłem tylko informacji, po co robić coś takiego.

Jendrej   5 #4 22.06.2016 08:28

Można używać Greasyforka.

Radek68   22 #3 19.06.2014 14:27
truti   5 #2 25.05.2014 22:27

Userscripts.org padł.. Jak żyć ??

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.