Greenshot Greenshot 1.2.10.6

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Greenshot to lekki i zarazem bardzo wygodny w obsłudze program do wykonywania zrzutów ekranu.

Aplikacja pozwala na błyskawiczne przechwytywanie zrzutów ekranowych i edytowanie ich w specjalnym, wbudowanym edytorze graficznym. W dodatku potrafi otwierać obrazki ze schowka systemowego i bezpośrednio z plików znajdujących się w komputerze. Obsługuje następujące formaty graficzne JPG, PNG, GIF lub BMP.

Korzystając z tego oprogramowania możemy wykonać zrzut ekranu z całego pulpitu lub jego dowolnego obszaru, a także z aktywnego uruchomionego okna. Greenshot umożliwia przesyłanie zrzutów ekranowych do różnych serwisów i usług internetowych, a także pozwala na wysyłanie obrazków drogą elektroniczną (współpracuje z Mozilla Thunderbird, Outlook itp.).

Po wykonaniu dowolnego zrzutu ekranowego pojawi się edytor graficzny, który może służyć jako narzędzie do retuszu, dodawania kształtów na ekranie lub adnotacji oraz wykonywania wielu innych czynności na przechwyconym screenie. Z jego pomocą możemy rysować nowe elementy graficzne takie jak linie, strzałki, prostokąty, a nawet dodawać tekst. Oprócz tego edytor pozwala na kadrowanie obrazów oraz dodawanie do nich różnych efektów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nie obciąża komputera, prosty w obsłudze, wbudowany edytor grafiki.
Brak na Linuksa, brak aktualizacji programu, brak wersji 64-bitowej.
ocena użytkownika
23.01.2019 07:31 • Recenzja do wersji 1.2.10.6

Greenshot to generalnie program do wykonywania zrzutów ekranu, lecz posiada także edytor graficzny, który pozwala dodatkowo urozmaicić wygląd przechwyconego obrazu. Program ponadto może przechwycić cały ekran, wybrany przez nas fragment pulpitu lub aktywne okno. Aplikacja daje nam możliwość skopiowania zrzutu do schowka, zapisać plik do GIF, JPG, PNG czy BMP.

Podsumowując to dobry program do robienia zrzutów ekranowych, ale póki co nie jest na razie dalej wspierany.

Integracja z Dropbox, Podstawowa edycja grafiki, Duża konfigurowalność
Brak automatycznych aktualizacji, Po instalacji standardowo zapisuje obrazy w PNG (w opcjach mozna zmienić na JPG)
ocena użytkownika
19.01.2014 11:55 • Recenzja do wersji 1.1.7.17

Aplikacja Prosta, przejrzysta i intuicyjna.
Możliwość drobnej edycji zdjęć - dodanie tekstu, strzałek, zakreśleń, zaznaczeń
Posiada kilka wtyczek:
na największa uwagę wg. mnie zasługuje plugin Dropbox.
Program potrafi automatycznie wysłać zrzut ektranu na serwer Dropbox`a a następnie generuje link do pliku.

Polecam wszystkim robiącym częste zrzuty ekranu.