Gridraw 0.2 Beta

Strona główna Windows Programowanie Projektowanie oprogramowania
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gridraw to rozbudowane narzędzie do rysowania diagramów w systemie komórkowym przy wykorzystaniu zunifikowanego języka modelowania (UML).

Jeśli nie dysponujemy umiejętnościami programistycznymi, możemy pracować z Gridraw tak samo, jak z arkuszem kalkulacyjnym, edytując kolejne komórki widoczne z poziomu ekranu głównego opisywanego narzędzia i wprowadzając do nich odpowiednie treści. W razie pomyłki nie musimy się obawiać, że modyfikując określony fragment naszego diagramu zmienimy układ pozostałej części – ta pozostanie nienaruszona lub dostosowana do wprowadzonych zmian.

Gridraw jest łatwy w obsłudze dla programistów, którzy mogą pracować z opisywanym narzędziem tak, jak z edytorem tekstu. Mogą oni wykorzystywać podstawowe komendy VIM ułatwiające nie tylko dodawanie nowych treści, ale i poruszanie się po dokumencie. Nie trzeba zatem korzystać z myszy, choć oczywiście jest to możliwe i – zdaniem niektórych – wygodniejsze.

Wszystkie diagramy stworzone przy użyciu Gridraw można zapisać w formacie PNG, a następnie wydrukować.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!