Grisoft kupuje Ewido Networks

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Grisoft producent m.in. popularnego programu antywirusowego AVG AntiVirus, nabyła firmę Ewido Networks, specjalizującą się w dziedzinie rozwiązań antymalware. Wejście firmy Ewido Networks do grupy kapitałowej Grisoft Group pozwoli rozszerzyć ofertę poza AVG AntiVirus oraz firewall o ochronę antymalware'ową.

Coraz częściej firmy i użytkownicy spotykają się z różnorodnością zagrożeń w Internecie, które wychodzą poza standardowe infekcje przenoszone przez wirusy, robaki i trojany. Najczęściej są nimi agresywne ciasteczka (cookies), różnego rodzaju keyloggery, rootkity, skrypty VBS, activex mallware, pliki WMF itd.

Jak informuje w oficjalnym komunikacie prasowym Grisoft, połączenie rozwiązań obu firm ma pozwolić na stworzenie wszechstronnych narzędzi chroniących użytkowników przed ciągle wzrastającymi zagrożeniami z Internetu. Aktywne podejście programu Ewido Networks do zwalczania wszelkiego malware, zostanie zaimplementowane do następnych generacji silników skanujących w produktach AVG, zaś nowe linie produktowe w oparciu o powyższe rozwiązania mają się pojawić w następnym kwartale.

© dobreprogramy
s