r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Groźna luka w Mac OS X ułatwia wyciek hasła do szyfrowanych danych

Strona główna Aktualności

Firma Passware zajmująca się dystrybucją oprogramowania przeznaczonego dla organów ścigania ogłosiła, że oferowane przez nią narzędzia kryminalistyczne są w stanie ominąć zabezpieczenia systemu Mac OS X i wyciągnąć z pamięci Maka klucze niezbędne do złamania hasła deszyfrującego dysk.

Oferowane przez Passware oprogramowanie Passware Kit Forensic 11.4 jest w stanie w ciągu kilkudzięciu minut złamać mechanizm szyfrujący FileVault stosowany w Mac OS X. Specjalna aplikacja potrafi odzyskać przechowywane w pamięci komputera klucze deszyfrujące, które są niezbędne do uzyskania dostępu do zaszyfrowanych zasobów. Wykorzystywana jest tutaj technika analizy zawartości pamięci RAM w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe w sytuacji, gdy użytkownik zakończy pracę, uśpi komputer i go nie wyłączy. Firma zaleca właścicielom komputerów Apple, by każdorazowo po zakończonej pracy wyłączali swój komputer i zrezygnowali z mechanizmu autologowania. Passware wyjaśnia, że istnienie luki może wymusić na użytkownikach zwiększenie nacisku na fizyczną ochronę komputerów, by nikt niepowołany nie miał do nich dostępu. Oferowane przez Passware oprogramowanie Passware Kit Forensic wraz z rocznym prawem do aktualizacji można kupić za 995 dolarów.

Firma Apple nie odniosła się jeszcze do informacji opublikowanych przez Passware.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.