r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Grudniowa aktualizacja Office 365: ułatwienia dostępu ponad wszystko

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft ogłosił właśnie, jakie nowości trafią w najbliższym czasie do Office'a 365 w ramach grudniowej paczki aktualizacji. Tym razem nacisk położono przede wszystkim na ułatwienia dostępu, także poprzez zaangażowanie do tego możliwości zaawansowanych algorytmów rozpoznawania obrazu.

Wśród zaprezentowanych dziś nowości, największe wrażenie robi właśnie możliwość zautomatyzowanego dodawania tekstu alternatywnego dla obrazków. Zarówno w przypadku dokumentów sporządzonych w Wordzie, jak i prezentacji multimedialnych przygotowanych w PowerPoincie, obrazki zostaną przeanalizowane przez usługę Microsoft Computer Vision.

Tam, gdzie będzie to możliwe, dodany zostanie maszynowo sporządzony opis tego, co widoczne jest na obrazku, o czym użytkownik zostanie powiadomiony. Opis będzie można sprawdzić i dokonać jego edycji. Inną ważną nowość, która dotyczy także pozostałych składników pakietu Office, jest możliwość automatycznego przeanalizowania dokumentu pod kątem różnych niepełnosprawności (Accessibility Checker). Program sam zasugeruje wprowadzenie niezbędnych poprawek.

r   e   k   l   a   m   a

Podobne możliwości zawitały także do Outlooka. Dzięki narzędziu MailTip, można poinformować uczestników rozmowy o swoich predyspozycjach dotyczących ułatwień dostępu. Zostaną oni o nich powiadomieni poprzez komunikat o konieczności wykorzystania narzędzia Accessibility Checker, którego sugestie będą uwzględniać potrzeby uczestników.

Ostatnia nowość dotyczy osadzania w dokumentach hiperłączy. Po wybraniu odpowiedniej pozycji ze wstęgi, otrzymamy wygodny dostęp do ostatnio edytowanych plików Office'a i linków z historii schowka. Skrót Ctrl + V można zatem zastąpić dwoma kliknięciami. Ta funkcja ma się jednak pojawić w stabilnym Officie 365 dopiero w ciągu kilku najbliższych miesięcy, także w wersji mobilnej.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.