r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Grudniowe biuletyny zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Zgodnie z zapowiedziami Microsoft opublikował dwa grudniowe biuletyny zabezpieczeń. Jeden z nich nosi oznaczenie "krytyczny", drugi zaś "ważny". Dotyczą systemu Windows oraz przeglądarki Internet Explorer.

 • MS05-054

  : Skumulowana aktualizacja zabezpieczeń dla Internet Explorer (905915)
  Luki w zabezpieczeniach istniejące w przeglądarce Internet Explorer mogą w skrajnym przypadku doprowadzić do przejęcia pełnej kontroli atakującego nad systemem.


 • MS05-055

  : Luka w jądrze Windows może doprowadzić do podniesienia uprawnień (908523)
  Istnieje luka w zabezpieczeniach jądra systemu Windows, która może umożliwić podniesienie uprawnień. Atakujący musi posiadać ważne dane logowania i być w stanie zalogować się lokalnie, aby eksploatować tę lukę.

  r   e   k   l   a   m   a

Polecamy dokładnie zapoznanie się z opublikowanymi biuletynami oraz jak najszybszą aktualizację systemu. Zapraszamy również na amerykański webcast poświęcony grudniowym biuletynom, który odbędzie się jutro o 20:00 czasu polskiego. Wydanie kolejnych biuletynów zgodnie z planem przypada na 10 stycznia 2006 roku.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.