r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gry dla dorosłych jednak w Windows Store

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Konsumenci zdziwili się, że Microsoft zablokował w Windows Store sprzedaż oprogramowania dla dorosłych, kiedy spora część wydawanych obecnie gier z uwagi na brutalną treść (ale nie pornografię!) skierowana jest przecież do dojrzałego odbiorcy. Gigant z Redmond zorientował się w końcu, iż takie coś nie ma sensu i otworzy wkrótce sklep wprowadzony w Windows 8 również na produkcje z pewnymi treściami dozwolonymi dopiero „od 18 lat”.

Przypomnijmy, że problem wziął się głównie z rozbieżności w ocenianiu produktów przez amerykański system ESRB oraz europejski PEGI. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych oznaczenie MATURE dostaje niewielki procent gier, tak na naszym kontynencie normy są bardziej restrykcyjne. Microsoft podkreśla, że zmiana na liście wymagań stawianym programom nie nastąpi z dnia na dzień. Przynajmniej do grudnia będzie jeszcze „po staremu”.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.