r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gry komputerowe ratują życie?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydaje się, że to niemożliwe, ale fakty mówią same za siebie. Dr. James Rosser Młodszy na Pierwszej Konferencji Poświęconej Przemysłowi Rozrywki Wideo i Medycynie, organizowanej przez Centrum Badań Telemedycyny i Zaawansowanych Technologii przedstawił wyniki badań jednoznacznie wskazujące na pozytywne aspekty grania w gry koputerowe przez chirurgów. Jego badania wykazały spadek pomyłek przy pracy o 37% i przyspieczenie operacji o dalsze 27%. Testy przeprowadzone przy pomocy gier Super Monkey Ball i systemu symulacji operacji laparoskopowych TopGun były na tyle zadowalające, że pozwoliły na zorganizowanie konferencji poświęconej tak niecodziennej tematyce.

Nie bez przyczyny konferencję organizowało wojsko, które od zawsze stanowiło w USA źródło finansowania innowacyjnych i często początkowo szalonych projektów. Przynajmniej tym razem mamy pewność, że służą one ratowaniu życia.

Czy zatem nie nadszedł czas by zagrać w jakąś grę, np. jedną z dostępnych na naszym portalu? Każda babcia marzy by mieć wnuczka prawnika lub lekarza - przed gwiazdką warto spełnić jej marzenia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.