Gry komputerowe ratują życie?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydaje się, że to niemożliwe, ale fakty mówią same za siebie. Dr. James Rosser Młodszy na Pierwszej Konferencji Poświęconej Przemysłowi Rozrywki Wideo i Medycynie, organizowanej przez Centrum Badań Telemedycyny i Zaawansowanych Technologii przedstawił wyniki badań jednoznacznie wskazujące na pozytywne aspekty grania w gry koputerowe przez chirurgów. Jego badania wykazały spadek pomyłek przy pracy o 37% i przyspieczenie operacji o dalsze 27%. Testy przeprowadzone przy pomocy gier Super Monkey Ball i systemu symulacji operacji laparoskopowych TopGun były na tyle zadowalające, że pozwoliły na zorganizowanie konferencji poświęconej tak niecodziennej tematyce.

Nie bez przyczyny konferencję organizowało wojsko, które od zawsze stanowiło w USA źródło finansowania innowacyjnych i często początkowo szalonych projektów. Przynajmniej tym razem mamy pewność, że służą one ratowaniu życia.

Czy zatem nie nadszedł czas by zagrać w jakąś grę, np. jedną z dostępnych na naszym portalu? Każda babcia marzy by mieć wnuczka prawnika lub lekarza - przed gwiazdką warto spełnić jej marzenia.

© dobreprogramy
s