reklama

Gry na PC, na które warto czekać: Tyranny, Mount & Blade II, Dual Universe i The Turing Test

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Oczekiwanie na rozpoczęcie konferencji Sony warto umilić sobie oglądając zwiastuny gier zapowiedzianych podczas E3. Szczególnie interesująca wydała mi się Tyranny twórców Pillars of Eternity.

Dziś możemy zobaczyć drugi już zwiastun gry, pokazujący nie tylko komiksowe sceny, ale też fragmenty rozgrywki z rzucie izometrycznym. Trudno przyjrzeć się postaciom, ale możemy być pewni magii i depresyjnych krajobrazów. Tak wygląda świat, w którym zwyciężyły siły zła. Myślę, że takiej właśnie produkcji możemy spodziewać się po Obsidian Entertainment, a fabuła nie zawiedzie. Gra ma zostać wydana jeszcze w tym roku, wyłącznie na PC.

O Killing Floor: Incursion mogę napisać, że też jest straszna. Ta gra bazuje na Killing Floor 2, ale wprowadza trochę nowej zawartości i powstała przy współpracy z zespołem Oculus, więc będzie można pograć w goglach. Niestety nie wiemy jeszcze kiedy. Gra wygląda nieźle, ale przezroczyste dłonie trzymające broń zupełnie mi nie pasują do klimatu. Killing Floor 2 dostanie DLC.

Dual Universe to kolejna niezwykle interesująca pozycja, tym razem dla fanów kosmicznych podbojów. W „piaskownicy” gracze mogą robić, co tylko zechcą, przemierzając złożony z milionów generowanych proceduralnie planet świat. Twórcy gry zadbali o realistyczną ekonomię, politykę i ogromny wpływ ideologii na relacje między graczami. Oczywiście w grze będzie można też tworzyć i budować, na przykład skryptując własną flotę statków międzyplanetarnych. To będzie prawdziwe Mega MMO.

Słyszeliście już o The Turing Test? Gra zostanie wydana w sierpniu tego roku na Xboksa i Windowsa 10, a podczas E3 mogliśmy zobaczyć kilka nowych scen z gry i poznać twórców. The Turing Test to logiczna strzelanka, która powinna spodobać się miłośnikom takich pozycji jak Portal, ale pokazująca ciekawą historię i poszukiwanie odpowiedzi na pytania o życie i świadomość maszyn.

Jeśli jeszcze nie macie dość strzelanek, w co trudno uwierzyć, polecam zwiastun Arma 3 Apex. W tym DLC zaprezentowana została zupełnie nowa strefa działań militarnych, którą możecie już obejrzeć w wersji testowej, którą można pobrać ze Steama. Wydanie gry zaplanowano na 11 lipca.

Teraz cofniemy się do średniowiecza, by przyjrzeć się nowemu zwiastunowi Mount & Blade II: Bannerlord – kontynuacji dobrze przyjętej, średniowiecznej gry typu „piaskownica”. Na filmie możemy zobaczyć różne etapy oblężenia, łącznie ze szturmem. W grze pojawi się mechanika zniszczeń, a więc także machiny oblężnicze z epoki. Mount & Blade II: Bannerlord zostanie także wyposażona w system modów, a fani dostaną dostęp do tych samych narzędzi, z których korzystają deweloperzy.

Jeszcze nie znamy daty premiery tej części gry.

Na koniec RTS, który obiecuje, że każda rozgrywka będzie stanowić „najbardziej intensywne 15 minut z Twojego życia”. Założenie jest ambitne, ale zasobów nie brakuje. Oto Dropzone.

Niestety i tym razem kolejna prezentacja gry nie oznacza, że poznamy datę premiery.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama