r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Guru bezpieczeństwa odchodzi z Microsoftu

Strona główna Aktualności

Jesper Johansson, wybitny specjalista od spraw bezpieczeństwa przeszedł z Microsoftu do Amazonu.

Johansson był w Microsofcie przez pięć lat. Na konferencjach propagował ideę konta o jak najmniejszych uprawnieniach (LUA - Least-Privileged User Account), która została zaimplementowana w Windows Vista jako UAC (User Account Controls). Pomimo tego, że UAC jest bardzo denerwujące, zachęcał testerów żeby go nie wyłączali, dzięki czemu Microsoft mógł zebrać więcej danych o działaniu tej technologii w praktyce. Propagował też stosowanie odpowiednio silnych haseł.

Często podróżował i podczas licznych spotkań przekazywał wiedzę o zabezpieczaniu systemu Windows. Jest współautorem książki Protect Your Windows Network.

Odejście Johanssona jest dużą niespodzianką w perspektywie wydania przez Microsoft kilku narzędzi związanych z bezpieczeństwem dla firm i użytkowników indywidualnych a także zbliżającą się premierą Visty, która jest reklamowana jako najbezpieczniejszy z Windowsów. W swoim blogu Johansson nie podał przyczyny odejścia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.