HAIZ – rodzinna bankowość i komunikacja w jednej aplikacji Alior Banku

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Alior Bank chce przekonać do swojej oferty całe rodziny, a jako narzędzie perswazji ma posłużyć nowa aplikacja mobilna. Pod dość osobliwą nazwą HAIZ kryje się skrzyżowanie komunikatora i narzędzia finansowego, które do tego wszystkiego, czego można spodziewać się po aplikacji bankowej, dodaje mechanizmy rodzicielskiego nadzoru. Wszystko to w imię nauki zarządzania pieniędzmi i oszczędności.

Główną funkcją HAIZ jest wymiana środków finansowych między użytkownikami przy jednoczesnym utrzymywaniu kontaktu. Posiadacz konta w usłudze ma stały dostęp do swoich pieniędzy, przelewów, płatności kartą, wypłat z bankomatów i doładowywania prepaidowych numerów telefonów.

Rodzice mają poprzez HAIZ pełen wgląd w wydatki swoich dzieci, mogą ustawić na nie limity, zarówno dzienne jak i jednorazowe, ustalić stałe zlecenia kieszonkowego, czy tworzyć wspólne cele, na które rodzina będzie wspólnie zbierać.

To jednak nie wszystko, dzięki pewnym funkcjom aplikacja ma wyjść poza standardy tego typu narzędzi. Pomyślano ją jako narzędzie uwspólniania płatności. W przyszłych wersjach pojawić się ma funkcja czatu grupowego, przydatna np. dla grupy znajomych, którzy wspólnie wybrali się np. do restauracji, a dostali jeden rachunek. Poprzez taki czat będzie można przesłać należną kwotę na wspólną płatność – obiecuje Alior Bank.

Założenie konta HAIZ i jego prowadzenie są bezpłatne. Nie są też pobierane opłaty za pięć pierwszych przelewów zewnętrznych oraz wykonanych za pośrednictwem bankowości internetowej oraz pięć wypłat z bankomatów Euronet i Planet Cash. Do konta można zamówić kartę płatniczą z obsługą płatności bezdotykowych – darmową dla wszystkich, którzy wykonają miesięcznie co najmniej pięć transakcji. W przyszłości pojawić się ma funkcja płatności mobilnych, z wykorzystaniem smartfonów obsługujących technologię HCE.

HAIZ jest dostępny w wersjach na Androida oraz iOS-a. Oczywiście wcześniej należy odwiedzić oddział AliorBanku i podpisać umowę na powiązane z nią konto. Za zgodą rodzica taki rachunek mogą założyć dzieci, które skończyły 13 lat, w wypadku dzieci młodszych właścicielem konta jest rodzic, który udostępnia jego funkcje poprzez aplikację.

© dobreprogramy