r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

HAIZ – rodzinna bankowość i komunikacja w jednej aplikacji Alior Banku

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Alior Bank chce przekonać do swojej oferty całe rodziny, a jako narzędzie perswazji ma posłużyć nowa aplikacja mobilna. Pod dość osobliwą nazwą HAIZ kryje się skrzyżowanie komunikatora i narzędzia finansowego, które do tego wszystkiego, czego można spodziewać się po aplikacji bankowej, dodaje mechanizmy rodzicielskiego nadzoru. Wszystko to w imię nauki zarządzania pieniędzmi i oszczędności.

Główną funkcją HAIZ jest wymiana środków finansowych między użytkownikami przy jednoczesnym utrzymywaniu kontaktu. Posiadacz konta w usłudze ma stały dostęp do swoich pieniędzy, przelewów, płatności kartą, wypłat z bankomatów i doładowywania prepaidowych numerów telefonów.

Rodzice mają poprzez HAIZ pełen wgląd w wydatki swoich dzieci, mogą ustawić na nie limity, zarówno dzienne jak i jednorazowe, ustalić stałe zlecenia kieszonkowego, czy tworzyć wspólne cele, na które rodzina będzie wspólnie zbierać.

r   e   k   l   a   m   a

To jednak nie wszystko, dzięki pewnym funkcjom aplikacja ma wyjść poza standardy tego typu narzędzi. Pomyślano ją jako narzędzie uwspólniania płatności. W przyszłych wersjach pojawić się ma funkcja czatu grupowego, przydatna np. dla grupy znajomych, którzy wspólnie wybrali się np. do restauracji, a dostali jeden rachunek. Poprzez taki czat będzie można przesłać należną kwotę na wspólną płatność – obiecuje Alior Bank.

Założenie konta HAIZ i jego prowadzenie są bezpłatne. Nie są też pobierane opłaty za pięć pierwszych przelewów zewnętrznych oraz wykonanych za pośrednictwem bankowości internetowej oraz pięć wypłat z bankomatów Euronet i Planet Cash. Do konta można zamówić kartę płatniczą z obsługą płatności bezdotykowych – darmową dla wszystkich, którzy wykonają miesięcznie co najmniej pięć transakcji. W przyszłości pojawić się ma funkcja płatności mobilnych, z wykorzystaniem smartfonów obsługujących technologię HCE.

HAIZ jest dostępny w wersjach na Androida oraz iOS-a. Oczywiście wcześniej należy odwiedzić oddział AliorBanku i podpisać umowę na powiązane z nią konto. Za zgodą rodzica taki rachunek mogą założyć dzieci, które skończyły 13 lat, w wypadku dzieci młodszych właścicielem konta jest rodzic, który udostępnia jego funkcje poprzez aplikację.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.