HD w YouTube oficjalnie

Strona główna Aktualności

O autorze

W listopadzie pisaliśmy o możliwości wyświetlania filmów na YouTube w podwyższonej rozdzielczości wynoszącej 1280 x 720 pikseli. Podobnie jak poprzednio, zmiana rozdzielczości możliwa była poprzez dodanie odpowiedniego parametru do adresu filmu dołączanego za pomocą operatora &. Teraz oficjalnie pojawiła się możliwość oglądania klipów wideo w standardzie High Definition (HD) bez konieczności stosowania tego typu sztuczek.

W przypadku wszystkich materiałów wideo, których szerokość przekracza 720 pikseli dostępna jest nowa opcja o nazwie "watch in HD". Prócz zmian w jakości odtwarzania, aktualizacji uległa funkcja umożliwiająca przesyłanie filmów w czterech różnych rozmiarach, do 640 x 505 pikseli. W dalszym ciągu nie jest dostępna możliwość publikacji klipów w wysokich rozdzielczościach za pośrednictwem zewnętrznych witryn, ale możliwe jest ominięcie tej niedogodności ponownie poprzez edycję adresu URL i operatora &. Również w ustawianiach konta pojawiła się funkcja automatycznego odtwarzania w HD.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi