HDAT2 6.2

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HDAT2 to darmowa aplikacja przeznaczona do diagnostyki, testowania i naprawiania dysków HDD. Program wykrywa urządzenia podpięte do kontrolerów AHCI/RAID, interfejsów ATA/ATAPI/SATA, magistrali SCSI, dyski SDD, oraz te podłączonych za pośrednictwem USB.

Podobnie jak w innych programach tego typu, również HDAT2 działa niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego. Nie ma znaczenia jaki jest system plików czy ilość i wielkość partycji. HDAT2 umożliwia pracę w dwóch trybach. Drive level testing, którego głównym zadaniem jest testowanie i naprawa (regeneracja) bad sektorów wykrytych urządzeń oraz uzyskiwanie informacji na temat podłączonych urządzeń. Kolejny tryb to File level testing umożliwiający sprawdzanie i usuwanie (regenerowanie) uszkodzonych rekordów sektorów, flag w tablicy FAT.

Uwaga!

  • Jeśli nie masz doświadczenia z tego typu programami, nie używaj HDAT2, ponieważ wśród wielu dostępnych komend są takie, które mogą na stałe uszkodzić dysk!
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #12 25.07.2015 18:04

Po co tworzyć program, który niszczy dysk, a w ogóle co to za pomocny program co może narobić szkody. Coś mi sie wydaje twórca nie do końca przemyślał działanie własnego dzieła, które to zapewne napisał na kolanie w czasie podróży bo mu sie nudziło.

  #11 12.04.2015 14:39

Windows 7 Ultimate 64bit nie chce uruchomić programu mimo że inne 32-bitowe uruchamiają się bez problemu.

  #10 21.09.2014 19:33

@Specjalist (niezalogowany): ja dodam od siebie że dla niecierpliwych i niedoświadczonych najlepszym z najlepszych narzędzi do naprawiania dysków HDD jest dobrze naostrzona SIEKIERA .wystarczy raz a porządnie przyrznąć siekierą w wyjęty dysk i już jest naprawiony .

  #9 19.07.2013 10:26

Bardzo dobrym narzędziem do naprawy jest jedno z podanych niżej śrubokręt, lutownica i multimetr. Dla mniej cierpliwych młotek. A cha dyski to takie raczej owalne przedmioty a nie czworokątne.

  #8 06.11.2012 18:47

Wersja rozwojowa 4.9 Beta 1 (na stronie autora) ma znowu odblokowane wszystkie testy.

laser100   1 #7 07.08.2012 23:57

Jackall czy masz versję 4.5.3 nie mogę tego nigdzie znaleźć, czy według Ciebie jest tak dobra?
Z góry dziękuję.

Jackall   1 #6 11.06.2012 01:44

UWAGA!!!
Na chwilę obecną, ostatnią wersją programu, w której działają testy jest 4.5.3.
Niestety, wygląda na to, że w nowszych wersjach programu (4.8.1., 4.8.0 - które tak naprawdę są wersjami beta) funkcje 'Device Tests' są widoczne, natomiast ich uruchomienie nie wywołuje testów w rzeczywistości - na dole ekranu wyświetla się komunikat 'ALL TESTS ARE DISABLED IN THIS VERSION'.
Jest to b. poważne uchybienie - funkcje 'widmo' powinny być zablokowane, nie powinno móc dać się ich uruchomić - w przeciwnym razie użytkownik może być wprowadzony w błąd.
Być może było to przyczyną niepowodzeń w wykrywaniu bad sectorów (@Anonim (niezalogowany) | 23.09.2011 10:48).

Jako potwierdzenie powyższego, odsyłam do forum programu, w którym autor przyznaje się do popełnienia tego procederu:
http://hdat2.getphpbb.com/hdat2-problems-f1/tests-disabled-t215.html

Na płycie 'bootable', którą przygotował autor programu w podkatalogu 'v453' znajduje się starsza wersja, jednak w moim przypadku nie działa ona poprawnie z posiadanym kontrolerem (Adaptem 2010S na primergy RX200 S1).

HDAT2 to program o dużych możliwościach, jako jeden z nielicznych umożliwia wykonanie dokładnego testu read/write/read/compare, jednak w obecnej wersji - w moim przypadku jest bezużyteczny.
Pozdrawiam.

  #5 13.04.2012 08:56

Naprawiałem komp. poleasingowy o wartości 400zł, gdzie padł dysk. Akurat w momencie tego dużego skoku cen twardzieli. Gdyby nie MHDD wartość nowego dysku przekroczyłaby wartość całego sprzętu :) Dysk był tak uszkodzony, że proces zerowania z remapowaniem wyniósł ok dwóch dni ale sprzęt kilka miesięcy śmiga.

  #4 31.01.2012 21:50

Szkoda, że nie wstawicie Spinrite, bardzo kompleksowe narzędzie i raczej dobrze naprawia, o wiele więcej możliwosci niż HDD Regenerator czy nawet MHDD. Powinno być w tej sekcji, a nie ma ;)

  #3 23.09.2011 10:48

Nie wiem co wy tu chwalicie. Mój dysk był zsiekany badsectorami a HDAT2 nic ie wykrył. W końcu zapuściłem HD Regeneratora i po całonocnym skanowaniu mogłem już uruchomić Windowsa. Zrobiłem kopie zapasowe danych i zapuściłem MHDD by wyzerować uszkodzenia. Po 2 dniach dysk był już powiedzmy sprawny... Ogólnie to działa po dziś dzień, czyli z jakieś pół roku. HDAT2 nie nadaje się.

  #2 08.06.2011 00:33

Tak sie dziwnie sklada ze program ten acz " doskonaly " i bezplatny jakos kompletnie nie wzbudza zainteresowania , korzystajac wiec z tego miejsca chcialbym polecic kazdemu swiadomemu usherowi rzecz do monitorowania dyskow niezbedna a przy okazji napawde funkcjonalna i perfekcyjna - np. w tlumaczeniu na polski i do tego bezplatna - poprostu japonska precyzja ! Obecnie juz od 21.05. br stabilna wersja 4 installer - zawiera w instalerze ADS ktory w przeszlosci gdy instalowalem wersje 3 - oferowal instalacje drugiego znakomitego programu do monitoringu bateri ! - Jezeli ktos tego nie lubi ma do wyboru Crystal Disc Info 4 - bo o nim mowa - w wersji portable - zip bez ADS - oba polecam , sa swietne , funkcjonalnoscia przebijaja komercyjne HDD Control i HDD Obserwer ! Oto link pod ktorym znadziecie do pobrania takze kilka innych godnych uwagi narzedzi : http://crystalmark.info/download/index-e.html#CrystalDiskInfo :)

Komentarze do poprzednich wersji

  #1 09.09.2010 08:29

Na stronie autora programu w dziale download przy link-ach do pobrania plików z zamieszczoną tutaj wersją 4.8.1 jest opis w którym znajduje się uwaga: "All tests in version 4.8.1 are still disabled". Czy ktoś próbował już ten program i może napisać jak to jest z jego rzeczywistą funkcjonalnością?