HDClone 8.0.7 Free Edition

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HDClone Free Edition to darmowe (do zastosowań prywatnych) narzędzie, które umożliwia tworzenie dokładnej kopii zapasowej danych zgromadzonych na dysku twardym (oraz jej przywracanie w razie potrzeby), a także kopiowanie danych z jednego dysku na inny.

Program oferuje 2 tryby widoku - klasyczny i kopiowania. Pierwszy z nich daje możliwość łatwego definiowania wykonywanych operacji (np. dysk -> obraz, dysk -> dysk itp.), drugi natomiast oferuje opcje posegregowane w kategoriach Backup, Odzyskiwanie oraz Kopiowanie. Narzędzie dostępne jest w polskiej wersji językowej, a jego interfejs graficzny sprzyja wykorzystaniu przez początkujących użytkowników komputera.

HDClone Free Edition doskonale sprawdza się jako narzędzie do zabezpieczania przed utratą cennych danych, ale również migracji danych z jednego dysku na inny. Wykonuje on pełną kopię nośnika metodą 1:1 (sektor po sektorze) wraz z tzw. boot sektorem, dając możliwość jej kompresji i obsługując przy tym dyski IDE/ATA/SATA/SATA II/eSATA (AHCI), a także zewnętrzne nośniki danych USB 1.1/2.0/3.0 oraz UHCI/OHCI/EHCI. Program oferuje również pełne wsparcie dla GPT oraz UEFI-BIOS. Wraz z nim dostarczane jest dodatkowo niewielkie narzędzie do tworzenia samouruchamiających się nośników - dyskietek, płyt CD/DVD oraz pendrive'ów.

Uwaga!

  1. Wersja darmowa posiada ograniczenia, pozwalające na pracę jedynie z całymi dyskami twardymi (brak obsługi partycji) i kopiowanie z maksymalną prędkością 30 MB/s.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 10.08.2018 16:51

Ma ktoś porównanie tego softu z Macrium Reflect? Używam z powodzeniem Reflecta od kliku ładnych lat i nigdy nie zawiódł, ale może to coś jest lepsze wg Was (dlaczego?)?

Luc3k   9 #5 07.07.2015 08:04

Używam z powodzeniem wersji Professional - program naprawdę warty uwagi, pomimo, że w tej wersji trochę kosztuje. Oprogramowanie odwala kawał niezłej roboty. Klonuje wszystko Windowsy, Linuxy.

Autor edytował komentarz.
  #4 04.07.2014 14:33

@Fighter1955: To raczej Ty się naucz czytać :) Również polecam AOMEI i jest do dysków a nie "edycji HD" cokolwiek to znaczy :)

Fighter1955   4 #3 10.02.2014 18:27

@Mireczek: Mylisz pojęcia, HDclone jest do robienia backupu danych, twój program jest do edycji HD. Więcej czytaj a mniej pisz.

Mireczek   10 #2 08.02.2014 09:58

@stanbos:
Poniższym można więcej zrobić, a jest darmowy:
http://www.dobreprogramy.pl/AOMEI-Partition-Assistant,Program,Windows,33871.html

  #1 28.04.2013 14:12

Nie wiele można tym zrobić jest płatny