HDD Guardian HDD Guardian 0.6.2

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HDD Guardian to niewielkie, ale użyteczne narzędzie do monitorowania stanu dysków twardych zamontowanych w komputerze, bazujące na technologii S.M.A.R.T. Z jego pomocą przeprowadzimy również specjalistyczne testy, pozwalające wykrywać uszkodzenia nośnika i chronić przed utratą przechowywane na nim dane.

Program kierowany jest do wszystkich użytkowników, którzy chcieliby zbadać faktyczną kondycję swojego dysku twardego i uchronić cenne pliki przed ich trwałą utratą na wskutek awarii urządzenia. HDD Guardian jest nakładką graficzną na narzędzie smartctl i skupia w sobie szereg przydatnych funkcji, umożliwiających monitorowanie wielu istotnych atrybutów S.M.A.R.T, odzwierciedlających kondycję dysku twardego. Z ich pomocą nie tyle uzyskamy dostęp do wielu zaawansowanych parametrów pracy naszego dysku, jak również dokładnie przetestujemy go pod kątem występowania różnego rodzaju błędów, np. uszkodzonych sektorów.

W głównym oknie narzędzia znajdziemy podsumowanie, obejmujące ogólne informacje o nośniku - jego temperaturze, wyniku ostatnich testów, żywotności urządzenia czy wykrytych błędach. Kolejne karty skupiają szczegółowe dane o samym nośniku (numerze seryjnym, wersji firmware, dokładnym rozmiarze, wielkości sektorów itp.), poszczególnych partycjach, wydajności oraz wielu istotnych atrybutach S.M.A.R.T. HDD Guardian opcjonalnie pracować może w obrębie zasobnika systemowego, skąd informował będzie użytkownika o wszelakich zmianach monitorowanych właściwości. Program umożliwia również tworzenie raportów z informacjami o dysku i jego parametrach pracy, a także prezentowanie danych w postaci czytelnych wykresów.

Uwaga!

  1. Program do poprawnego działania wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!