HDD Low Level Format Tool 4.40

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HDD Low Level Format Tool jest darmowym (do zastosowań domowych) narzędziem do niskopoziomowego formatowania dysków twardych, a także różnego rodzaju kart pamięci i zewnętrznych dysków USB/FireWire.

Proces niskopoziomowego formatowania nośnika pozwala na trwałe usunięcia przechowywanych na nim danych (nie jest możliwe ich przywrócenie). Ponadto w przypadku starszych dysków twardych operacja ta wykonana musiała zostać, aby przygotować urządzenie do pracy w komputerze. Aktualnie niskopoziomowe formatowanie nośników przeprowadzane jest przez producentów jeszcze w fabryce i pozwala zapisać na nim informacje konieczne do poprawnego działania kontrolera.

Program poza funkcją niskopoziomowego usuwania danych z dysków dostarcza informacje o modelu, wersji firmware itp., a także ogólnej kondycji urządzenia. Poza kasowaniem samych danych HDD Low Level Format Tool usuwa także z dysku wszelakie partycje oraz dane przechowywane w głównym rekordzie startowym MBR.

HDD Low Level Format Tool obsługuje dyski twarde wszystkich wiodących na rynku producentów (m.in. Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital) połączonych z komputerem za pośrednictwem interfejsów S-ATA (SATA), IDE (E-IDE), SCSI, SAS, USB oraz FIREWIRE. Program daje również możliwość formatowania kart pamięci SD, MMC, MemoryStick i CompactFlash.

Uwaga!

  1. Od wersji 4 producent udostępnił program całkowicie bezpłatnie do użytku domowego. Posiada ono jednak ograniczenie prędkości formatowania, wynoszące 50 MB/s. Chcąc pozbyć się wspomnianego limitu należy wykupić licencję, której cena to 3,30 USD dla użytkowników prywatnych lub 27 USD dla firm.
  2. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty
nie wszystko sformatuje
ocena użytkownika
29.06.2015 10:03 • Recenzja do wersji 4.40

Niestety u mnie nie działa,Formatuje,pokazuje ,że wszystko przebiegło pomyślnie ale niestety wszystkie stare pliki dalej są na karcie.Karta SanDisk ultra 4gb.

prosty w obsłudze
brak j. polskiego
ocena użytkownika
17.01.2015 19:19 • Recenzja do wersji 4.40

Uratował mi dwa dyski, pierwszy po zainstalowaniu free BSD nie nadawał się na dysk systemowy żaden system Windows czy Linux nie dał się zainstalować, służył jako dysk na dane. Drugi dysk ,,popsułem" instalując na nim Windows 8.1 pod płytą z UEFI, problem później z instalowaniem starszych Windows od 7 w dół problem z GPT.
Nie znam się jak ten program to zrobił, ale dyski śmigają na Windows XP aż miło patrzeć.