HDR debiutuje na YouTube. To przełom w jakości wideo większy niż 4K

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Pojawiają się coraz to nowe powody, dla których warto kupić telewizor HDR. Wyświetlacze, które są w stanie przedstawić obrazy o zakresie jasności porównywalnej do zakresu jasności widzianego przez człowieka przestały być już tylko ciekawostką, materiały wideo 4K HDR zaczęły pojawiać się na wiodących serwisach streamingowych (m.in. Netfliksie), a teraz debiutują na YouTube.

Najpopularniejszy serwis wideo na świecie wprowadził możliwość tworzenia i oglądania materiałów wideo o dużej rozpiętości tonalnej. Materiały takie zapewniają znacznie wyższy kontrast i nasycenie barwami, a że zarazem tworzone są w rozdzielczości 4K, to także wyższą ostrość.

Google poinformowało, że publikowane w serwisie materiały HDR mogą być odtwarzane przez wszystkie przystosowane do tego urządzenia, bez żadnych ograniczeń. Firma z Mountain View wskazuje oczywiście na swój nowy odtwarzacz Chromecast Ultra, ale lista sprzętu jest oczywiście dłuższa – z wideo HDR poradzi sobie np. konsolka SHIELD TV Nvidii czy nowe PlayStation 4 Pro.

Na YouTube szczęśliwcy z takimi odtwarzaczami (oraz oczywiście dobrymi telewizorami) mogą już obejrzeć pierwsze treści w HDR. Znajdziecie je na kanałach popularnych youtuberów, w tym Jacoba + Katie Schwarz, MysteryGuitarMana oraz Abandon Visuals.

© dobreprogramy