HD_Speed 1.7.8.107

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HD_Speed to malutkie narzędzie do testowania wydajności dysków twardych, różnego rodzaju napędów optycznych (CD i DVD), a także kart pamięci itp. Poprzez symulację zapisu i\lub odczytu pozwala ono oszacować realną szybkość transferu danych osiąganą przez testowane urządzenie.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, oferuje jedynie kilka opcji, pozwalających dostosować testy, które chcielibyśmy uruchomić na wybranym napędzie. Poza wyborem urządzenia HD_Speed umożliwia także wybór rozmiaru bloku danych (od 1 KB do 16 MB), który wykorzystywany będzie do symulacji transferu, a także tryb pracy - odczyt, zapis i weryfikacja. Szybkość pracy urządzenia prezentowana jest w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wykresu w głównym oknie programu.

Narzędzie nie wymaga instalacji i uruchamiane może być m.in. z pendrive'a. Stanowi ono doskonałe narzędzie pracy dla serwisantów, pozwalając im szybko i sprawnie oszacować kondycję dowolnego napędu zainstalowanego z komputerze czy laptopie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!