HOUND Voice Search & Assistant

Strona główna Android Akcesoria Asystenty głosowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

HOUND Voice Search & Assistant to nowy asystent głosowy przeznaczony na smartfony i tablety z Androidem, opracowany przez firmę SoundHound.

Rynek asystentów głosowych na urządzenia mobilne podzieliły między sobą Google (z usługą Now), Apple (z Siri) oraz Microsoft (z działającą także na desktopach Cortaną). Hound ma wykroić nieco miejsca na rynku dla firmy spoza wielkiej trójki technologii. Twórcy aplikacji reklamują ją jako dostarczającą lepsze odpowiedzi niż Siri i jednocześnie bardziej dopasowaną do preferencji użytkownika niż Google Now.

Aplikacja nie jest jeszcze oficjalnie dostępna w Polsce, na próżno więc szukać jej w sklepie Google Play. Ale można zainstalować plik APK, ale zastrzegamy, że robicie to na własną odpowiedzialność. Po testach programu Hound dostrzegamy w nim spory potencjał, ale pod warunkiem, że obejmie wszystkimi możliwościami także inne kraje niż tylko USA i Kanadę. Gdy zadaliśmy pytanie, gdzie jest najbliższa pizzeria, Hound odparł, że to opcja zarezerwowana tylko dla państw Ameryki Północnej, choć pizzerię można znaleźć ok. 30 metrów od redakcji portalu. Jak widać, przed twórcami aplikacji jeszcze sporo pracy.

Warto jednak poczekać na jej efekty, w Hound drzemie bowiem spory potencjał. Aplikacja radzi sobie świetnie zarówno z prostymi pytaniami (np. o pogodę), jak też z kolejnymi, już bardziej szczegółowymi i wynikającymi z kontekstu (np. pytając "A za tydzień?" po tym, gdy zapytaliśmy Hound o pogodę). Odpowiedzi dostajemy za pomocą wbudowanego w Androida mechanizmu przetwarzania tekstu na mowę i syntezatora głosu, który brzmi co najmniej nienaturalnie, jeśli nie sztucznie. Aplikacja przyjmuje tylko komendy w języku angielskim, a na plus trzeba jej zaliczyć, że z rozpoznawaniem mowy nawet bez amerykańskiego akcentu na ogół radzi sobie bardzo dobrze.

Docelowo, Hound pozwala też wyszukiwać miejsca i wyznaczyć do nich nawigację, przeglądać bazę firm zaczerpniętą z Yelp, przeglądać bazę miejsc hotelowych, wysyłać SMS-y i nawiązywać połączenia telefoniczne, włączać muzykę i rozpoznawać utwory, sprawdzać zawartość kaloryczną posiłków... Możliwości już dziś Hound ma sporo, ale - jak pisaliśmy wyżej - niewiele z nich jest jeszcze dostępnych w Polsce.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Przewidujący i trochę przerażający: jak wykorzystać asystenta Google Now?

56
20.04.2016  •  Łukasz Maślanka

Google w swoim portfolio ma usługę, do której dostęp zyskamy, godząc się na nieco szatańską umowę. Wystarczy zgodzić się na to, że firma będzie nas śledzić bez przerwy i analizować nasze nawyki, poglądy oraz trasy podróży, aby w zamian otrzymać smartfonowego asystenta, który z każdym dniem będzie coraz bardziej przydatny. To Google Now, który w Polsce rośnie w siłę i rozumie coraz więcej poleceń w naszym języku. Niniejszy poradnik pozwoli Wam wycisnąć cały potencjał tkwiący w tej googleowej usłudze. Idziemy o zakład, że większość z naszych czytelników zna słynne bajkowe powiedzenie:…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych