reklama

HP MediaSmart i Windows Home Server już razem

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft poinformował, że pierwsze urządzenia HP MedaSmart Server wyposażone w system operacyjny Windows Home Server będą wysyłane do klientów jeszcze w tym miesiącu, a już teraz można składać na nie zamówienia w przedsprzedaży w popularnych sklepach w USA. Urządzenie to zbudowano na bazie platformy AMD Live! i wyposażono w dyski twarde o pojemności 500 GB lub 1 TB. Ich sugerowane ceny to odpowiednio 599 oraz 749 dolarów.

Fakt ten oznacza, że nadchodzi powoli debiut nowego systemu w roli zarządcy domowych komputerów, strażnika ich bezpieczeństwa oraz magazynu dokumentów, muzyki, zdjęć i wszystkich innych danych. Powyższa informacja dotyczy oczywiście tylko premiery systemu Windows Home Server preinstalowanego na specjalnie do tego celu zaprojektowanym sprzęcie HP. Wcześniej, bo około trzy tygodnie temu, można było zakupić sam system w wersji OEM i samodzielnie złożyć domowy serwer, na przykład wykorzystując stary komputer (pisaliśmy o tym w vortalu).

Po firmie HP kolejni producenci sukcesywnie będą dostarczać na rynek swoje własne rozwiązania sprzętowe dedykowane do pracy z systemem Windows Home Server. Będą to między innymi Fujitsu Siemens, Iomega, Maxdata oraz Medion. Przy okazji warto wspomnieć, że istnieje możliwość zamówienia pakietu zawierającego 120-dniową wersję ewaluacyjną Windows Home Server. Koszt przesyłki w przypadku Polski wynosi niecałe 7 euro.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało