HP: Windows 8 wystartował wolno, ale sprzedaż nabiera rozpędu

Strona główna Aktualności

O autorze

Windows 8 i RT wciąż budzą mieszane uczucia. Od premiery minęło już sporo czasu, a urządzenia z nim świata nie podbiły… i na razie się na to nie zanosi. Firma HP, w tym roku lider sprzedaży komputerów osobistych, jest jednak dobrej myśli, o czym opowiedział Bloombergowi Todd Bradley, wiceprezes firmy.

Debiut nowego systemu Microsoftu zawiódł chyba wszystkich i takie też odczucia ma Bradley. Jednak w tym miesiącu, obserwując liczby tydzień po tygodniu, HP nareszcie widzi tendencje wzrostowe, jakby sprzedaż maszyn z kafelkami na ekranach dotykowych w końcu miała się rozkręcić. Okres świąteczny, kiedy to pod choinką wiele osób znajduje nowego laptopa lub tablet, nie był łaskawy dla tych urządzeń. Postawiono nawet pytanie, czy to właśnie tego (laptopów z ekranami dotykowymi) chcą użytkownicy… Według Bradleya niektórych mógł po prostu zniechęcić zbyt duży wybór form.

Mimo że sprzedaż komputerów osobistych spada globalnie, HP ma się na tym rynku nieźle. Strategia na ten rok obejmuje między innymi także powrót na rynek urządzeń mobilnych, ale tym razem postawią na tablety, ale nie z Windows RT. Koniec wsparcia dla Windows XP otwiera ponadto nowe możliwości na rynku biznesowym — w tym także na tablety, które firma może sama otworzyć, serwisować i modyfikować (IT-serviceable). Pierwszym takim urządzeniem jest pokazany w zeszłym tygodniu Elitepad 900.

© dobreprogramy

Komentarze