reklama

HP chce sprzedać webOS

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Hewlett-Packard zamierza sprzedać mobilny system operacyjny webOS - informuje w swoim internetowym wydaniu MSNBC.

Informacje o sprzedaży webOS przez Hewlett-Packard krążą w Sieci już od kilku miesięcy. Wygląda na to, że HP zdecydował się wcielić swoje plany w życie i faktycznie sprzeda webOS. Rezygnacja z platformy mobilnej powinna przynieść HP kilkaset milionów dolarów. Niemal na pewno Hewlett-Packard nie odzyska jednak całości z 1,2 miliarda dolarów wydanych na przejęcie firmy Palm - faktycznego twórcy systemu webOS. Wykupieniem webOS i towarzyszących mu rozwiązań zainteresowanych jest kilka firm technologicznych - oferta jest szczególnie atrakcyjna, gdyż obejmuje pakiet patentów należących do Palma. Wśród firm zainteresowanych transakcją wymienia się takie korporacje jak Amazon.com, RIM (producent telefonów BlackBerry), IBM, Oracle i Intel. Rzecznik HP nie chciał komentować sprawy, stwierdził jedynie, że jego firma bada różne możliwości doskonalenia oprogramowania webOS.

Hawlett-Packard zdecydował się na przejęcie firmy Palm w kwietniu 2010 roku. Korporacja nie umiała jednak wykorzystać potenciału rozwiązań należących do Palma. Zaprezentowane w lutym 2011 roku smartfony Veer oraz Pre3 i tablet TouchPad nie odniosły zakładanego sukcesu i firma zaprzestała ich produkcji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama