HP i OnePlus też stworzą smartwatche, modele tych firm wyglądają niesamowicie

Strona główna Aktualności

O autorze

Zegarki o znacznie większych możliwościach pojawią się w ofercie HP oraz OnePlus. Amerykańska firma stworzy drogi model dla nielicznych, natomiast urządzenie od OnePlus ma konkurować z produktami Samsunga i LG.

Inteligentne zegarki mają w sobie ogromny potencjał, nie tylko zwiększają komfort korzystania ze smartfonów, ale także same w sobie oferują naprawdę dużą funkcjonalność. Już niedługo za ich pomocą diabetycy będą mogli badać poziom glukozy we krwi, a kierowcy z poziomu smartwatcha zmienią większość ustawień samochodu. Grono firm, które będą produkowały własne inteligentne zegarki ciągle się powiększa. Własne modele będą miały również HP oraz OnePlus.

Urządzenie od HP ma być jednym z najlepiej prezentujących się smartwatchy na rynku. Za jego wygląd zadba amerykański projektant Michael Bastian. Zegarek Hewlett-Packard będzie wykonany z aluminium. Będziemy mogli wybrać materiał z jakiego zostanie wykonany pasek, wśród dostępnych znajdzie się guma, skóra oraz jeszcze jeden materiał, obecnie nie wiemy jaki dokładnie.

Smartwatch HP ma współpracować ze smartfonami z Androidem i iOS. Łączył będzie się za pomocą Bluetooth i specjalnej, dedykowanej aplikacji, więc możliwe, że zostanie zastosowany inny system operacyjny niż Android Wear. Ten model przeznaczony będzie dla zamożniejszych klientów, jego cena z pewnością nie będzie niska.

Idealnym wyborem dla większości osób powinien być inteligentny zegarek od OnePlus. Ma on przypominać bardzo dobrze prezentujący się model Motoroli - Moto 360. Okrągły ekran ma być pokrytym wytrzymałym, szafirowym szkłem, natomiast tarcza będzie tytanowa. Przycisk umieszczony na lewej krawędzi przypomina rozwiązania z klasycznych zegarków.

Wadą inteligentnych zegarków jest bateria, która nie pozwala na dłuższą pracę niż kilka dni. W związku z tym sporą zaletą smartwatcha od OnePlus będzie bezprzewodowe ładowanie w standardzie. Niestety obecnie nie wiemy jaki system operacyjny zostanie użyty, możliwe, że będzie to Android Wear.

Nadal smartwatche kosztują dość sporo, jednak większa konkurencja sprawi, że ceny spadną. W popularyzacji tych urządzeń powinien pomóc system operacyjny Android Wear, ze względu na bardzo dobrą współpracę ze smartfonami działającymi pod kontrolą Androida, a także dzięki synchronizacji z usługami Google. Już obecne modele, jak chociażby Samsung Gear 2 oferują dużą funkcjonalność, natomiast w przyszłości inteligentne zegarki mogą stać się między innymi urządzeniami, które zadbają o nasze zdrowie.

© dobreprogramy
s