HP zaoferuje wsparcie dla Debiana

Strona główna Aktualności

O autorze

Debian to jedna z najstarszych, dostępnych obecnie i nadal rozwijanych dystrybucji, jednak jej użytkownicy, zwłaszcza instalujący ją na nietypowym sprzęcie, do tej pory nie mogli liczyć na wsparcie techniczne z prawdziwego zdarzenia. Firma Hewlett-Packard postanowiła to zmienić.

HP ma już spore doświadczenie w dziedzinie Linuksa, od lat współpracuje z Red Hatem i Novellem. Wsparcie będzie początkowo oferowane klientom kupującym serwery z serii ProLiant i BladeSystem, które z powodzeniem współpracują z Debianem (jak i innymi dystrybucjami), jednak do tej pory ich administratorzy musieli sami rozwiązywać problemy z tym systemem. Wsparcie dostępne będzie w postaci pomocy przy instalacji i konfiguracji w okresie gwarancji na sprzęt, potem firma planuje rozpoczęcie sprzedaży supportu jako osobnej usługi.

Decyzja firmy spowodowana jest sporym zapotrzebowaniem klientów, co ciekawe, wsparciem będzie się zajmował sam HP, a nie jak w większości tego typu przypadków zewnętrzna firma. Korporacja z Palo Alto nie zamierza rezygnować z dotychczasowej współpracy z Novellem i Red Hatem.

© dobreprogramy
s