reklama

HTC: Google Android i Windows Mobile 7 już wkrótce

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Podczas premiery HTC Touch Diamond w Republice Południowej Afryki ogłoszone zostały szczegóły dotyczące dat premier nowych systemów operacyjnych na urządzeniach HTC. Kevin Chen, General Manager HTC na region MEA i CIS poinformował w wywiadzie dla PhoneReport, że firma planuje wydać pierwsze urządzenie wyposażone w system Google Android jeszcze w tym roku, a konkretniej w ostatnim kwartale. Smartfon z Windows Mobile 7, kolejną wersją systemu mobilnego od Microsoftu, ma zostać wydany nieco później, w pierwszym kwartale 2009 roku - ta data jest jednak jeszcze niepewna.

Termin pojawienia się na rynku urządzeń z Windows Mobile 7 uzależniony jest od postępu prac prowadzonych przez Microsoft i tego, czy premiera zapowiedziana na końcówkę tego roku nie opóźni się. HTC sprawia wrażenie, jakby urządzenie z Androidem było już prawie gotowe, stąd pewność co do debiutu w czwartym kwartale.

HTC zapowiada, że będzie podtrzymywać relacje z obiema firmami - zarówno z Google, jak i z Microsoftem - wprowadzając do oferty urządzenia z systemami Android i Windows. Żaden z partnerów nie ma być przez producenta smartfonów faworyzowany.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama