HTC Ocean z czułymi na dotyk bokami – wygoda przy dużym ekranie

Strona główna Aktualności

O autorze

Od premiery HTC One M7, który zadebiutował w 2013 roku, topowe smartfony HTC niewiele się zmieniały. Producent skupiał się przede wszystkim na wkładaniu wydajniejszych podzespołów i nieznacznych usprawnieniach. Na coś nowego musieliśmy czekać 4 lata: HTC U, znany pod nazwą kodową Ocean, przyniesie czułe na dotyk boki.

HTC U będzie najwyższym modelem z linii U, która na początku roku została wzbogacona dwoma modelami – U Ultra i U Play. Wcześniejsze smartfony z serii U są ciekawymi urządzeniami, choćby ze względu na dodatkowy wyświetlacz umieszczony nad tym górnym, na wzór LG V10. Jednakże stosunek jakości do ceny nie zachęca do kupna, urządzenia są za drogie.

Znacznie lepiej zapowiada się HTC Ocean. Otrzyma on Snapdragona 835, a więc ten sam układ, który znajdzie się w Samsungu Galaxy S8 skierowanym na rynek amerykański. Zastosowany zostanie 5,5-calowy wyświetlacz Quad HD, 12-megapikselowa kamera IMX362 z tyłu i aż 16 MP z przodu. Dostępne 64 lub 128 GB na dane będzie można rozbudować kartą pamięci. Całość będzie działać pod kontrolą Androida 7.1 Nougat, który dzięki HTC Sense 9 będzie wyjątkowo atrakcyjny. Jeśli wierzyć filmikom, to nowa nakładka Tajwańczyków będzie jedną z lepiej wyglądających.

Wyróżniającym, a przy tym również wyjątkowo intrygującym elementem nowego smartfonu HTC będą dotykowe boki. Nie chodzi tutaj o zakrzywiony wyświetlacz, zachodzący na boki. Całość wygląda jak w tradycyjnym smartfonie i jest czuła na dotyk, dzięki czemu będziemy mogli przykładowo przewijać listę dostępnych funkcji, nie dotykając wyświetlacza. Dotykowe boki mogą rozwiązać problem obsługi jedną ręką smartfonów z dużymi ekranami. Jednak HTC będzie musiało poradzić sobie z zupełnie innym aspektem – w końcu przy takich bokach bardzo łatwo o przypadkowe muśnięcia.

HTC U ma zadebiutować na sklepowych półkach na początku maja. Nie oczekujcie niskich cen, patrząc na ostatnie premiery tajwańskiego producenta, jak najbardziej powinniśmy spodziewać się ceny wynoszącej około 3500 zł.

© dobreprogramy