r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

HTC wygrywa z Apple dysputę o patenty

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Apple znany jest z tego, że pozywa firmy z powodu naruszania przez nie swoich patentów. Ostatnio gigantowi z Cupertino udało się zablokować w USA sprzedaż tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1, wcześniej zaś telefonu Nexus Google'a, ale w Europie już poniósł kolejną porażkę - przegrał sprawę z HTC, oskarżanym o skopiowanie kilku rozwiązań firmy.

Chodziło o cztery patenty: odblokowywanie urządzenia poprzez wykonanie gestu na obrazku, wykorzystanie wielojęzykowej klawiatury na urządzeniach przenośnych, system określający, które elementy ekranu aktywowane były jednym dotknięciem, kilkoma, a które ignorowały dotyk plus przesuwanie obrazka na brzeg ekranu i jego odbijanie na miejsce w przypadku napotkania już jego końca.

Brytyjski sąd roszczenia co do pierwszych trzech odrzucił, a w przypadku ostatniego uznał, że nie ma on zastosowania dla urządzeń od HTC. Przyznał niemniej, że dotykowe odblokowywanie ekranu mogłoby naruszać patent Apple'a, gdyby nie fakt, iż w 2004 roku pojawił się telefon Neonode N1 oferujący taką funkcję, zaś sam suwak był dostępny choćby w Windowsie CE. Rozwiązanie Apple jest więc tak naprawdę rozwiniętą formą tych znanych wcześniej. HTC otwarcie się cieszy z wyniku sprawy, zaś Apple twierdzi, że konkurencja jest zdrowa, ale nie powinno się kraść cudzych technologii. Analitycy mówią, że przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.