r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

HTC zapowiada One mini — kompaktowy smartfon w aluminiowej obudowie

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Firma HTC oficjalnie zaprezentowała mniejszego braciszka swojego flagowca — model HTC One mini. Urządzenie jest uderzająco podobne do HTC One i powinno zadowolić osoby, dla których HTC One jest za duży — jego ekran mierzy zaledwie 4,3 cala. Ponadto znajdziemy tu to samo oprogramowanie, co w większym One, a także technologię BoomSound z głośnikami stereo oraz aparat z matrycą UltraPixel mającą duże piksele, dzięki czemu rejestrują one więcej światła, niż matryce CMOS. Wizualnie urządzenia różnią tylko detale, na przykład pozycja lampy doświetlającej zdjęcia czy brak delikatnej kreski idącej w kierunku aparatu.

Wspomniany, 4,3-calowy ekran, jest w stanie wyświetlić obraz o rozdzielczości 720p. Podzespoły są oczywiście słabsze, niż w większym One. Sercem urządzenia jest 2-rdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400, wspierany przez 1 GB pamięci operacyjnej. Na dane użytkownik ma 16 GB pamięci wbudowanej i, podobnie jak w HTC One, nie ma możliwości skorzystania z karty SD. Wart uwagi jest aparat zamontowany w tym urządzeniu. HTC nie mówi, ile ultrapikseli ma jego matryca, ale znajdziemy tu ten sam, co w One, obiektyw o przysłonie f/2.0 (dla porównania, iPhone 5 ma układ optyczny o przysłonie f/2.4, więc One mini dopuści do matrycy aparatu 44% więcej światła). HTC chwali się także dobrą stabilizacją obrazu oraz możliwością wykorzystania bardzo realistycznego trybu HDR przy robieniu zdjęć. Z przodu znajdziemy także 1,6-megapikselową kamerkę do rozmów.

r   e   k   l   a   m   a

HTC One mini będzie dostępny w kolorze srebrnym i czarnym. Trafi do sklepów na wybranych rynkach w sierpniu, globalna premiera została przewidziana na wrzesień. Producent jeszcze nie podał ceny.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.