reklama

HTC zaprzecza pogłoskom o zamykaniu fabryk, zrobi telefon dla firmy Amazon? A może zegarek?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Firma HTC po rozstaniu z Beats Audio we wrześniu i pierwszym kwartale zamkniętym „pod kreską” w historii jest w mediach malowana jako wielki przegrany. Dziś pojawiły się informacje o planowanym zamknięciu przynajmniej jednej z czterech głównych linii produkcyjnych. Szef marketingu HTC, Ben Ho, powiedział, że jest to naturalne zjawisko — mniejszy popyt na urządzenia HTC sprawił, że bardziej opłaca się pracować z mniejszą liczbą fabryk.

Takie posunięcie byłoby naturalnym następstwem kiepskiej sprzedaży urządzeń tego producenta od początku 2012 roku, ale HTC zaprzecza, jakoby rzeczywiście miał takie plany. Zakłady produkcyjne rzeczywiście pracują teraz na zwolnionych obrotach, ale nie zostaną zamknięte ani sprzedane. Bardziej opłacalne byłoby przekazanie produkcji w ręce firmy zajmującej się tym na większą skalę, jak choćby mający doskonale opracowaną logistykę i kontakty z producentami części Foxconn, ale na ten temat reprezentanci HTC milczą. Wypowiedzi Ho sugerują jednak, że firma rozważa także oddzielenie produkcji od gałęzi projektowej. Asusowi taki krok wyszedł na zdrowie.

Prawdopodobnie HTC zostawia sobie wolne zasoby „na potem”. Sugerują to niedawne plotki o partnerstwie z firmą Amazon, dla której miałby produkować smartfony. O tych urządzeniach mówi się już od ponad roku, a jakoś ich nie widać… Podobno teraz w przygotowaniu są 3 modele, z czego jeden miałby być przekazywany klientom firmy Amazon za darmo.

Poza otwartością na współpracę z innymi, HTC zamierza skupić się na umocnieniu własnej marki, dialogu z klientem i stosownym rozreklamowaniem swoich produktów. Dojdą też nowe — na przykład kolejny „inteligentny” zegarek. CEO firmy, Peter Chou, wyjawił dwa dni temu, że HTC pracował nad takim urządzeniem z Microsoftem. Zaznaczył też, że te obecne już na rynku nie spełniają wymagań klientów i w porządnym urządzeniu tego typu widzi przyszłość swojej firmy. Cher Wang, zasiadająca w zarządzie, zasugerowała również, że niebawem zobaczymy też tablet z logo HTC.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama