r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

HTC zdaniem sądu naruszył patenty firmy Apple

Strona główna Aktualności

Zdaniem Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC), HTC naruszył patenty firmy Apple dotyczące smartfonów. Akcje tajwańskiego producenta od razu spadły na giełdzie.

Apple walczy o patenty nie tylko z Samsungiem, ale również innymi producentami smartfonów z systemem Android. Twórca iPhone’a skierował pozew przeciwko HTC w marcu ubiegłego roku, zaś tydzień temu wystosował kolejne zarzuty, tym razem przedstawione sędziom z ITC. Z 10 patentów, których naruszenie zgłosił Apple, sąd uznał za prawdziwe jedynie 2. To jednak wystarczyło, aby akcje HTC spadły na giełdzie o około 4%. Zdaniem analityków zła passa może potrwać nawet 12 do 18 miesięcy i w konsekwencji odbić się na cenach smartfonów z systemem Android.

HTC już zapowiedział, że odwoła się od wyroku, a część akcji odkupi samemu - aby zahamować niepokoje na giełdzie. Producent również zarzuca kradzież patentów konkurentowi i będzie walczył z nim w sądzie. Decyzja ITC może mieć jednak poważne konsekwencje dla azjatyckiego giganta. W najgorszym wypadku HTC będzie musiał wprowadzić zmiany w Androidzie tak, aby nie naruszać patentów Apple’a, a nawet wycofać swoje smartfony ze sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Podobną strategię walki z Androidem stosuje Microsoft, który stara się wymuszać na producentach opłaty za sprzedane urządzenia z systemem firmy Google.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.