r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

HTML5 w Gears oraz Chrome 3.0 od Google

Strona główna Aktualności

Google intensyfikuje prace nad wdrożeniem HTML5 w swoich produktach.

Na pierwszy front wysuwa się obsługa, opublikowanego przez W3C 23 kwietnia br. szkicu języka HTML5 w Google Gears. Gears pozwala na pracę offline aplikacji internetowych. Wykorzystywany jest m.in. w WordPressie, jak również w wielu usługach Google. HTML5 ujednolica metody osadzania w stronach internetowych materiałów audio/wideo. Pozawala również na osadzanie obiektów Canvas, przy pomocy których można generować grafikę dwu i trójwymiarową. Obsługa HTML5 pojawi się również w wersji 2.0 mobilnego systemu Android.

W tym samym czasie w kanale deweloperskim przeglądarki Chrome pojawił się nowy build oznaczony jako 3.0.182.2. Według informacji Google zostały w nim zaktualizowane podstawowe komponenty programu: silnik renderowania stron WebKit do wersji 531.0, silnik JavaScript V8 do wersji 1.2.5.1 oraz Google Gears do wersji 0.5.21.0. Od tej wersji przeglądarka wspiera tag video osadzony w stronach www. Poprawiono również liczne błędy związane ze stabilnością przeglądarki. Udostępniana wersja testowa posiada jednak błąd w interfejsie użytkownika polegający na błędnym wyświetlaniu czcionek w przypadku zastosowania innego pakietu językowego, niż angielski. Problem ma zostać poprawiony w kolejnym wydaniu wersji testowej przeglądarki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.