HTTPS Everywhere dla Firefoksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Electronic Frontier Foundation wraz z Tor Project stworzyły rozszerzenie dla Firefoksa służące do automatycznego przełączania z protokołu HTTP na szyfrowany HTTPS.

Obecnie coraz więcej stron internetowych wprowadza możliwość bezpiecznego dostępu przez protokół HTTPS. Jednym z ostatnich przykładów jest Google. Niestety HTTPS jest często traktowany po macoszemu. Szyfrowany dostęp obsługiwany jest tylko w części serwisu, linki w na stronie szyfrowanej prowadzą do innych stron serwisu przez HTTP nawet jeśli są one dostępne przez HTTPS lub też część elementów strony jest pobierana bez szyfrowania.

Dlatego też powstało rozszerzenie HTTPS Everywhere, które stara się włączać HTTPS gdy tylko jest to możliwe. Obecnie obsługiwane są serwisy Google Search, Wikipedia, The New York Times, The Washington Post, PayPal, EFF, Tor oraz Ixquick. Użytkownik może zdefiniować też własne reguły, obejmujące inne witryny. Rozszerzenie jest w fazie beta.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi