Hacker's University - szkolenia McAfee

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma McAfee - jeden z największych producentów oprogramowania zabezpieczającego na świecie, uruchamia w Polsce szkolenia z cyklu Hacker's University przeznaczone dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo IT w firmach, menadżerów IT i szefów bezpieczeństwa. Ich celem jest przekazanie firmom wiedzy na temat ryzyka związanego z atakami hakerów, celów i metod działania przestępców komputerowych oraz wskazanie możliwości obrony.

W ostatnich latach mamy do czynienia z postępującą kryminalizacją cyberprzestrzeni. O ile kiedyś celem działania hakerów i autorów wirusów komputerowych było przede wszystkim sprawdzenie swoich umiejętności, o tyle obecnie ich główną motywacją są korzyści finansowe. Obecnie niemal każdy rodzaj przestępstw - kradzież, włamanie, wymuszenie, szantaż czy oszustwo - ma swój odpowiednik w Sieci. Cyberprzestępcy są coraz bardziej kreatywni, wciąż szukając nowych sposobów przełamywania zabezpieczeń, a ich działania stają się coraz bardziej dotkliwe zarówno dla firm, jak i użytkowników indywidualnych.

Skuteczne przeciwdziałanie włamaniom wymaga nie tylko wiedzy technicznej, ale przede wszystkim znajomości celów i metod działania przeciwnika. Wcielenie się w rolę napastnika i zrozumienie jego psychiki oraz metod działania ułatwia przewidywanie i neutralizowanie jego kolejnych posunięć - powiedział Robert Dąbroś, konsultant ds. bezpieczeństwa w firmie McAfee Polska. Walka toczy się o wysoką stawkę - bezpieczeństwo naszych klientów. Unikatowe szkolenia "Hacker's University" ułatwią im skuteczną obronę.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać z biurem McAfee Polska.

© dobreprogramy
s